Metsanduslik õpperada (1,5 km)

Läänemaa, Nõva puhkeala
Tulge Nõva metsandusliku õpperajale päkapikke otsima! Rajal saab detsembris ja jaanuaris mängida lõbusat Loquiz päkapikumängu, koodid leiad keskuse ukselt, parkla infotahvlilt või pesakastimaailma stendi tagant. Lisaks saab seal otsida ja kokku lugeda päkapikukujukesi. Mõned neist näitavad käega õiget suunda, teised aga küsivad küsimusi. Kui vastust kohe ei tea, siis päkapikk ütleb - õige vastuse leiad sealtsamast päkapiku pealt. Ringina kulgeva raja pikkus on umbes 2 km, päkapikud näitavad teed. NB! Loquiz mängu küsimused avanevad automaatselt ja ei ole seotud päkapikkudel olevate küsimuste ja ülesannetega.

NUTIMÄNG
- Metsanduslikule õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Huntide jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge

Rada kulgeb metsateel, mida ääristavad eri liiki looduslikult kasvavad puud ja põõsad. Läbib lageraielanki ja erinevaid metsatüüpe. Õpperaja algus ja lõpp-punkt on RMK Nõva külastuskeskuse juures.
Telefon+372 506 2004
E-postinfo.nova@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Parkimisvõimalused2 suurele bussile või 15 autole külastuskeskuse parklas
Matkavõimalus Jalgsi ja jalgrattaga, rada ringikujuline
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
AsukohtPeraküla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa
Kohalesõitmise õpetusSõita Tallinnast läbi Keila 47 km Haapsalu poole ja keerata Määra teeristist paremale (viit "Nõva 29 km"). Sõita läbi Nõva 3,2 km Haapsalu poole, keerata Peraküla bussipeatusest paremale ja sõita 1,9 km edasi, kuni jõuate Perakülla. Peraküla keskel näitab viit "RMK Nõva külastuskeskus" paremale.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 59.208929
pikkuskraad: 23.623913
L-EST 97 x: 6563449 y: 478516