Pärnumaa puhkeala

Pärnumaa puhkeala asub Eesti edelaosas Saarde, Tahkuranna, Häädemeeste, Audru valla territooriumitel. Ühtviisi hästi sobib piirkond nii ranna- kui metsapuhkuseks. Et Pärnumaa puhkeala kulgeb piki rannikut, on merel selle ilme kujundamisel äärmiselt suur osakaal. Rannikupuhkus annab võimaluse nautida merre uppuva päikese valgusmängu või kuulata rabamänni kasvamise hääli, otsida jäälinnu erksinist sulge või põldhiire jalajälgi, ehitada liivalosse ning nautida lihtsalt olemise mõnu. Kui rannas olla ei saa või ei soovi, pakuvad tegevust seene- ja marjametsad, kaunid metsad ja rabad ning rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand. Rannaniidud oma liigirikka taimestiku ja linnustikuga pakuvad huvi loodusesõpradele.

Asukoht
Pärnumaa
Magnet
Kaunid rannad, metsad ja rabad, suurepärased võimalused linnuvaatlusteks, rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand
Tegevused
jalgsi- ja jalgrattamatkad, rannapuhkus, telkimine, piknikupidamine, loodusvaatlus, paadisõit ja kalapüük, loodushariduslikud retked ja üritused, marjade ja seente korjamine
Teave
RMK Kabli külastuskeskus
+372 505 8242
info.kabli@rmk.ee
Aadress
Kabli, Häädemeeste vald, 86002 Pärnumaa
Kaitsealade valitsejaKeskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
TeadmiseksEesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112. Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.