Ähijärve teerada (4km)

Võrumaa, Karula rahvuspark
Tee lõket ainult selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas. Suvine lõkkepuude vajadus meie lõkkekohtades on väga suur, mistõttu ei pruugi lõkkepuid igal hetkel kõigile jaguda. Pettumuse vältimiseks võta palun autoga liikudes lõkkepuud või grillsöed kaasa. Põlevat lõket ära jäta valveta, söegrilli kasutamisel vala söed lõkkeasemele, mitte metsa alla. Lahkudes kustuta lõke korralikult.
Rada saab alguse Karula rahvuspargi suurima järve, 176 ha suuruse veepeegliga Ähijärve äärest. Ähijärve ääres on mõnus nii supelsakstel kui kalameestel.
Ähijärve teerada tutvustab piirkonna loodust ja ajalugu, muuhulgas kohalikku rahvapärimust. Rada kulgeb piki kunagisi käidavaid teid: heinamaateed, kallasrada, jalgrada, metsateed, taliteed, hobuseteed.
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedKülastuskeskuse parklas kuni 20 autole.
VarustusRada algab Karula rahvuspargi külastuskeskuse juurest ja kulgeb mööda Ähijärve kallasrada ja vanu taluteid. Rajal on 15 infotahvlit, 2 laudteelõiku, sild. Rada on tähistatud puidust suunaviitade ja värvimärkidega puudel.
Telkimisvõimalus Suuremäe telkimisalal
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht 1 kaetud ja 2 lahtist lõkkeaset Suuremäe telkimisalal
Matkavõimalus jalgsi
VaatamisväärsusedRada tutvustab paikkonna loodust, ajalugu ja kultuuripärandit.
Marjad-seenedmustikad, seened
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtÄhijärve küla, Antsla vald.Objekt nr 18 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi Haabsaare-Saru mnt mööda 7 km ja jälgida viitasid, mis juhatavad Karula rahvuspargi külastuskeskusesse. Ähijärve teerada algab külastuskeskuse juurest. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71278
pikkuskraad: 26.50393
L-EST 97 x: 6399529.8 y: 649221.8