Tõramaa puisniidu lõkkekoht

Viljandimaa, Soomaa rahvuspark
NB! Talvisel perioodil on liikumistingimused looduses sageli raskendatud. Sõltuvalt ilmast võib olla häiritud nii looduses olevate külastusobjektide hooldus kui ka lõkkepuudega varustamine, samuti võib olla raskendatud objektidele juurdepääs.
Tõramaa puisniit asub Halliste jõe läheduses.  Lõkkekohas on võimalik piknikku pidada ja telkida. Halva ilma eest kaitseb toekas katusealune. Linnu- ja loomahuvilistel on võimalik ronida vaatetorni.
Telefon+372 435 7164
+372 526 1924
E-post  info.soomaa@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkla 3 autole.
VarustusLahtine lõkkease grillrestiga, katusealune, kuivkäimla, vaatetorn
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada 1 (4-kohaline) telk.
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga.
VaatamisväärsusedTaastatud luht, Halliste jõgi, puisniit, suurulukid, atraktiivsed linnuliigid
LisainfoObjekti varustatakse lõkkepuudega.
Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudTutvu rahvuspargi kaitse-eeskirjast tulenevate piirangutega siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtTipu küla, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa Objekt nr 21 rahvuspargi kaardil
Kohalesõitmise õpetusTõramaa puisniidu  lõkkekoht paikneb Tipu külas, Viljandi ja Pärnu maakonna piiril, Kõpu-Jõesuu maantee 24. kilomeetrilt niidule suunduva raja lõpus. Tallinna-Pärnu-Tori suunalt tulles sõita Tori asulasse, kust keerata rahvusparki suunavale Võlli teele. Sealt edasi sõita 6 km mööda Jõesuu teed kuni Jõesuu asulani. Enne Jõesuu asulasse jõudmist keerata paremale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Tõramaa puisniidu lõkkekohani jääb veel 14,4 kilomeetrit. Jõudes külastuskeskusele suunava viidani, tuleb sõita veel 500 m, kust osutab viit 2,2 km pikkusele rajale, mis viib lõkkekohani.

Tartu-Viljandi suunalt tulles sõita mööda Tartu-Viljandi-Pärnu mnt Kõpu asulani, kust keerata peale Kõpu kalmistut algavale Kõpu-Jõesuu mnt-le. Tõramaa lõkkekohani jääb sealt veel 23,8 km. Jõudes suunava viidani, tuleb keerata vasakule, kust puisniidu ja lõkkekohani viib rada, mis on 2,2 km pikk. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.422235
pikkuskraad: 24.996989
L-EST 97 x: 6476195.3 y: 558253.7