Tee oktoobris laupäevad nutivabaks ja liigu looduses vaimse tervise heaks!

Oktoober on vaimse tervise kuu ja kõige lihtsam viis selle hoidmiseks on liikuda regulaarselt looduses. Veel parem, kui teed seda ekraaniaja arvelt – mida vähem ekraanis oled, seda parem su füüsilisele ja vaimsele tervisele on!
Nutivabad laupäevad aitavad sul üksi või perega koos metsaradadel aktiivselt aega veeta, arendada kehalist võimekust, puhastada vaimu ja luua uusi häid mälestusi. Nutivabalt saab minna (kepi)kõnni retkedele, praktiseerida metsajoogat ja osaleda algajatele suunatud üldfüüsilises treeningus. Aktiivseid tegevusi nutivabadeks laupäevadeks pakume koostöös Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse ja Kepikõnni Liiduga. Loe alt täpsemalt ürituste kohta.
  • Kõik üritused on TASUTA!
  • Vajalik on eelregistreerimine

Liigume koos!


  • 12. oktoober – (kepi)kõnni retked üle Eesti
Kepikõnni Liidu treenerid viivad viies paigas üle Eesti läbi mõnusad (kepi)kõnni retked. Kepikõnd on kõigile sobiv liikumisharrastus, kuna saadav koormus sõltub käimiskeppide kasutamise intensiivsusest.

Retke alguses jagatakse kepikõnni tehnikanippe ja seejärel saab juba liikudes nautida sügisest metsa. Meie poolt on kaasas ka paras kogus käimiskeppe, kuid kel kodus juba sobivad kepid olemas, võivad tulla omadega. Kõnniretke saab kindlasti nautida ka ilma käimiskeppideta.

Retked toimuvad:

Registreerida saab siin

  • 19. oktoober kell 11.00 – METSAJOOGA VÕRUMAAL, KUBLITSA LÕKKEKOHAS
Viime läbi mõnusa 1.5 tundi kestva metsajooga retke koos Heinoga Võru linnast kõigest paari kilomeetri kaugusel – Kublitsa lõkkekohas.

Heino töötab RMK Pähni külastuskeskuses teabetöötajana. Igapäevaselt viib ta läbi looduses erinevaid programme nii koolinoortele kui ka täiskasvanutele. Liikumine on Heino siht ja väljund, seda nii looduses kui ka iseenda sisemaailmas. Ta on pea 20 a. tegelenud enda tarbeks ja ka huvilistele edasi jagamiseks vaimsete praktikatega – jooga, meditatsioon, hingamis- ja toitumisharjumused jms. “Oman ka nois asjus tähtsaid papprõid”, sõnab Heino ise.

Mida oodata metsajooga retkest? Põhirõhk on värskes õhus liikumisel koos enda võimetele kohaste joogaharjutustega. Metsajooga puhul ei ole niivõrd oluline toimumiskoht ja samuti ei vaja me vahendeid. Olles kus iganes loodusrajal on võimalus teha metsarahus sügavamaid hingamisharjutusi ja püstiseid joogaasendeid. Metsajoogas pikali ei minda, küll aga võimalusel toetame oma tagumiku mõne langenud puu tüvele ja viime läbi mõningad tegevused. Läbi vaikuse ja rikkaliku metsaõhu tunnetame looduserütme iseendas. Tule proovi järgi, mis metslooma asend sind üllatab.

Registreerida saab siin

  • 26. oktoober – üldfüüsilised treeningud üle Eesti (kellaajad ja kohad täpsustuvad)
Liikumisharrastuse treenerid viivad erinevatel metsaradadel läbi keha ja vaimu turgutavad üldfüüsilised treeningud. Eriti sobivad treeningud nendele, kes pole ammu liikumas käinud ning plaanivad regulaarse liikumisega algust teha. Treenerid õpetavad, milliste lihtsate harjutustega saab keha toonuses hoida ja vaimu virgutada ning jagavad nippe, kuidas teha liikumine enda jaoks meeldivaks rutiiniks ning motiveerida ennast diivanilt püsti tõusma.

Liikumisharrastuse treeningus ei panda rõhku sportliku saavutusvõime tõstmisele või maksimaalse võimekuse saavutamisele, vaid eesmärk on toetada ja parandada oma füüsilist vormi meeldiva liikumistegevuse kaudu. Liikumisharrastuse treening sisaldab erinevaid enimlevinud liikumisviise, et arendada kehalist ja vaimset tervist mitmekülgselt ning aidata välja selgitada igaühe jaoks kõige meeldivam liikumisviis.

Registreerida saab siin

Rohkem nõuandeid levist väljas olemiseks leiad siit