Toila Valge ÖÖ

Tänavu 14.augustil täitub 110 aastat Eesti looduskaitse sünnist.
Kuigi vanimaks loodusressursside kaitseks välja antud seadusaktiks Eesti aladel peetakse 1297.aastal Taani kuningas Erik Menvedi poolt välja antud dekreeti, mis keelas metsaraie kolmel saarel Tallinna lähedal, loetakse looduskaitse alguseks Eestis 14. augustit 1910. Just siis rentis Riia Loodusuurijate Ühing Saaremaa Kihelkonna pastoraadile kuuluvad Vaika linnusaared, et tagada sealsetele lindudele turvalised pesitusvõimalused. Toimus see Vilsandi saare majakavahi, suure linnusõbra Artur Toomi eestvedamisel. Nii sündiski Baltikumi esimene kaitseala, mille sünnihetkest möödub tänavu 110 aastat.

Tähistamaks Eesti looduskaitse sünnipäeva kutsub RMK kõiki osa saama 14. ja 15 augustil Toila-Oru pargis toimuvast Valgest ÖÖst. Kahel õhtul ja ööl täitub park enam kui 30 lummava valguskunsti teosega, haaravate esinejate ja välikohvikute suminaga.
Kuna 2020.aasta on kuulutatud ka eesti rahvajutu aastaks, on Toila Valge ÖÖ kaasautoriteks jutuvestjad Polina Tšerkassova ja Hardi Möller. Külalisi üllatatakse nii ekraanidel kui elavas esituses fantastiliste pärimuste ja tõestisündinud lugudega.
Popup kontserditega astuvad üles flaami päritolu harmoonikamängija Diederik Timmermans, hang trummi võlur Ian Miikael Kirss, heli ja rütmimaastike piire kompav Silver Ulvik ja taimede sõnumeid muusikakeelde tõlkiv Peeter Rebane.

Valge ÖÖ sujuvaks kulgemiseks on Eestis hetkel kehtivast olukorrast johtuvalt eelmistel aastatel suurt publikuhuvi pälvinud sündmus tänavu hajutatud kahele päevale. Osalejate turvalisuse ja külastuse selgema suunamise huvides soovitame end sel korral sündmusele registreerida. Tänavune Valge ÖÖ lavastus on üles ehitatud nii, et mõlemad õhtud ja ööd on täidetud valguse ning uuesti ja uuesti korduvate lugude ja muusikaga, mis võimaldab igal huvilisel valida just endale sobiv päev ja kellaaeg sündmuse külastamiseks.

Sissepääs sündmusele on tasuta!
Hajutamaks sündmusele saabujate hulka, anna meile palun oma tulekust teada. 
Email again: