Kaiu rattarada (45 km)

45 km pikkune rada kulgeb suures osas Kaiu mõhnastikus. Rada pakub oma pikkuse ja kulgemisega väga vahelduval maastikul parajalt koormust ka treenitumale rattasõitjale. Rada kulgeb Kääpa külast lõuna suunas läbi valgusküllaste männimetsade, kus on metsateedel ka lahtise liivaga tõuse-langusi. Kosutuseks pisikest puhkepausi sobib pidada Kaiu järvede äärsetes lõkkekohtades, kus on võimalik ka end veega karastada. Üheks huvitavamaks punktiks rajal on Sõõru küla oma üle 100 aasta vanuse tulevalvetorniga (torni minek pole lubatud). Pala asulas saab vajadusel oma toidu- ja joogivarusid täiendada, et jätkuks jõudu raja teise poole läbimiseks. Kääpa külas võib käia Kalevipoja muuseumis, teemapargis, läbida krati seiklusrada ja hea õnne korral kohata ka kratte endid.
Telefon+372 676 7495
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpRattarada
ParkimisvõimalusedParkimine Kääpa külas, RMK Saare teabepunkti juures, kus on parkla 10 autole.
VarustusRattarada algab ja lõpeb RMK Saare teabepunkti juures, on tähistatud viitadega. Rajale jäävad mitmed RMK puhke- ja lõkkekohad.
Telkimisvõimalus on
Kattega lõkkekoht on
Matkavõimalus on
VaatamisväärsusedKaiu mõhnastiku vahelduvad maastikud, järved, erinevad metsakooslused, Sõõru küla oma 100-aastase tulevalvetorniga, Kääpa küla Kalevipoja teema- ja seikuspargi ning muuseumiga.
LisainfoTelkimisvõimalus rajal olevates lõkkekohtades, kattega lõkkekohad on Jõemõisa, Tammeluha, Kalamehe, Kukeseene ja Kaiu järve lõkkekohas.
AsukohtSaare vald, Jõgevamaa.
Kohalesõitmise õpetusSõita Tartust 40 km Jõhvi suunas ja keerata viida „Kääpa keskus 2“ juurest paremale. Kääpa külas pöörata T-kujuliselt ristmikult paremale ja sõita 400 m, kuni teest paremal näete RMK Saare teabepunkti, mille juurest algabki rattarada (vaata marsruuti infostendilt ja jälgi rattaraja viitasid).
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.695695
pikkuskraad: 26.848637
L-EST 97 x: 6509727 y: 665108