Vällamäe metsamaja

Võrumaa, Haanja looduspark
Vällamäe nõlval asub RMK hallatav metsamaja koos eraldi asetseva saunaga. Hoone on ehitatud 1998. aastal ja see pakub võtmeraha eest peatumis- ja puhkevõimalusi kõigile loodussõpradele. Kaminaga köetavas toas on magamiseks lavatsid. Metsamaja juures on lõkkease, mille kasutamise eelisõigus on metsamaja külastajal.
Telefon
Vaata vabu aegu ja broneeri on-line keskkonnas www.nordicrent.ee


või telefonitsi 676 7532
E-R 10.00-16.00
Samale päevale on-line keskkonnas broneeringut teha ei saa!
E-postpuhkus@rmk.ee
Objekti tüüpMetsamaja
Hooldustüüp Aastaringne
Talvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedKruusakattega parklas kuni 2 bussile ja 6 autole.
VarustusMahutab 8 inimest, majas on kamin, pliit, laud-pingid, puudub elekter ja joogivesi. Magamisvõimalus lavatsitel. Vajalik kaasa võtta: magamisvarustus, toidunõud (olemas pott ja pann, kõik muu vajalik toidu valmistamiseks ja tarbimiseks peab endal kaasas olema), joogivesi, klaasümbrises küünlad jms Õues kuivkäimla, eraldi majana saun.
Hind
  • 90 €/ ööpäev
  • Lemmikloom 5 €/ööpäev
Lõkkekoht Lahtine lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus Maja lähedal Vällamäe matkarada.
Ööbimisvõimalus on
Ööbimiskoha inimeste arv8 inimest
Vaatamisväärsused

Metsamaja sobib peatuspaigaks loodushuvilistele puhkajatele ja vaikuse nautijatele. Lähedal asuvad järgmised vaatamisväärsused: Eesti kõige kõrgema suhtelise kõrgusega küngas – Vällamägi (84 m), Eesti kõige paksema turbakihiga raba (lasundi paksus 17 m), salukuusikud, Vällamäe matkarada.

Marjad-seenedSeened
Talvine hooldus Hooldussagedus: vastavalt broneeringutele
Lisainfo
  • Vajalik eelnev broneerimine! 
  • Metsamajast lahkudes korrasta ruumid. Eraldi majas asub ka saun. 
  • Metsamaja külastajal on eelisõigus kasutada maja kõrval asuvat lõkkeaset. 
  • Talvisel ajal vajalik kaasa võtta soe, talviseks kasutamiseks mõeldud magamisvarustus.
  • Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses
PiirangudTuleohutusnõuetest tulenevalt on maja kasutajate piirarv 8 inimest. Alla 18-aastased saavad maja broneerida ja kasutada ainult koos täiskasvanuga. Telkimine ja lõkke tegemine on lubatud vaid selleks ettenähtud kohtades. Kaitseala teedel on lubatud sõidukiga sõitmine, maastikusõidukiga sõitmine on keelatud. Rohkem kui 60 osalejaga rahvaürituste korraldamiseks tuleb luba saada kaitseala valitsejalt.
AsukohtRõuge vald, Võrumaa. Objekt nr 5 looduspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSõita Võru-Haanja mnt mööda umbes 10 km, kuni tee ääres näitab vasakule viit „Vällamäe matkarada“. Sealt sõita umbes 100 m, kuni vasakut kätt jääb parkla, kuhu saab jätta auto. Metsamajani autoga sõita ei saa, sinna tuleb minna 1 km jalgsi. 
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.733045
pikkuskraad: 27.069223
L-EST 97 x: 6403184 y: 682789