Sangaste metsapargi rada (3 km)

Rada tutvustab krahv Friedrich Georg Magnus Bergi poolt rajatud metsaparki, kus on esindatud ligi paarsada erinevat puu- ja põõsaliiki.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
Hooldustüüp Aastaringne
Suvise hoolduse põhimõtteid vaata siit
ParkimisvõimalusedAutod (kuni 20) saab parkida Sangaste lossi juurde.
VarustusRajal metsaparki ja puuliike tutvustavad infotahvlid, suunaviidad, trepid ja sillad. Rajal asub ka lõkkekoht, kus on kaetud lõkkease, pingid, puukuur-varjualune ja käimla.
Telkimisvõimalus Lõkkekohta on lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga.
Vaatamisväärsused Kaitsealune Sangaste mõisa park (ka pärandkultuuri objektiks olev Sangaste metsapark (Jänesepark)) on paljude haruldaste puu-ja põõsaliikidega, silmapaistvate puistute ja puude gruppidega, üle 300-aastaste mändidega. Pargis kasvab Eesti kõrgeim harilik ebatsuuga kõrgusega 42 m. Lisaks on võimalik külastada kuulsat Sangaste lossi.
Suvine hooldus Hooldussagedus: 2 korda kuus.
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada paikneb kaitsealuses pargis. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta infot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtSangaste lossi taga metsapargis, Otepää vald, Valgamaa. Objekt nr 42 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSangaste-Tõlliste mnt 4. kilomeetril keerata paremale Sangaste lossi juurde, kuhu saab auto parkida. Lossi kõrvalt teisele poole tiike jalutades oletegi õpperaja alguspunktis. Seal on ka raja skeem.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.901650
pikkuskraad: 26.278266
L-EST 97 x: 6420075 y: 635066