Sangaste metsapargi rada (3 km)

Rada tutvustab krahv Friedrich Georg Magnus Bergi poolt rajatud metsaparki, kus on esindatud ligi paarsada erinevat puu- ja põõsaliiki.
Telefon+372 676 7122
E-post info.kiidjarve@rmk.ee
Objekti tüüpÕpperada
ParkimisvõimalusedAutod (kuni 20) saab parkida Sangaste lossi juurde.
VarustusRajal metsaparki ja puuliike tutvustavad infotahvlid, suunaviidad, trepid ja sillad. Rajal asub ka lõkkekoht, kus on kaetud lõkkease, pingid, puukuur-varjualune ja käimla.
Telkimisvõimalus Lõkkekohta on lubatud paigaldada kuni 10 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga.
Vaatamisväärsused Kaitsealune Sangaste mõisa park (ka pärandkultuuri objektiks olev Sangaste metsapark (Jänesepark)) on paljude haruldaste puu-ja põõsaliikidega, silmapaistvate puistute ja puude gruppidega, üle 300-aastaste mändidega. Pargis kasvab Eesti kõrgeim harilik ebatsuuga kõrgusega 42 m. Lisaks on võimalik külastada kuulsat Sangaste lossi.
LisainfoEnne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
PiirangudRada paikneb kaitsealuses pargis. Rohkem kui 50 osalejaga rahvaürituste korraldamine tuleb kooskõlastada RMK-ga, tutvu vastava korraga siin. Vajadusel küsi piirangute kohta infot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtSangaste lossi taga metsapargis, Otepää vald, Valgamaa. Objekt nr 42 puhkeala kaardil.
Kohalesõitmise õpetusSangaste-Tõlliste mnt 4. kilomeetril keerata paremale Sangaste lossi juurde, kuhu saab auto parkida. Lossi kõrvalt teisele poole tiike jalutades oletegi õpperaja alguspunktis. Seal on ka raja skeem.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.901650
pikkuskraad: 26.278266
L-EST 97 x: 6420075 y: 635066