Sakala puhkeala

Sakala puhkeala matkaradadel liikudes võib tunda põlise metsarahva hingust. Suurest inimtegevusest puutumata sood, rabad ning põlismetsad on ideaalseks paigaks, kus mõtiskleda oma juurtest, suhelda metshaldjatega, uurida metsaelanike tegutsemisjälgi ning otsida oma kohta looduse eluringis. Metsaradade võlu peitub lihtsuses, eraldatuses ja üksiolemistes. Ööbimine lõkke ääres koos sügisese hundi ulgumisega, ärkamine karges märtsihommikus metsaonni kostva metsiste ja tetrede kudrutamisega, suplus noorendavas laukajärves või päevane matkateekond osoonist rikastatud männimetsa liivastel küngastel pakub ideaalset vaheldust argipäevade kiires elutempos.

Asukoht
Viljandi-, Valga- ja Järvamaa
Magnet
Sakala kõrgustiku vaheldusrikkad metsa- ja rabamaastikud, muistne Lõhavere linnamägi, salapärased matkarajad koos mitmete pärandkultuuri objektidega
Tegevused
Jalgsimatkad, kalastamine, pikniku pidamine, loodusvaatlused, marjade-seente korjamine, loodusharidus
Teave
RMK Soomaa rahvuspargi külastuskeskus
+372 526 1924
info.soomaa@rmk.ee
Aadress
Kõrtsi-Tõramaa, Tipu küla, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
Teadmiseks Eesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112. Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada. Täpsem info siit.