Priistani puhkekoht

Hea külastaja! Eesti metsades püsib väga suur tuleoht. Erakordselt kõrge on tuleoht Järva-, Viljandi-, Valga-, Võru-, Põlva- ja Tartumaal. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palume järgida tuletegemise juhiseid puhke- ja kaitsealadel. Tuld tohib teha ainult ettevalmistatud lõkkekohtades! Tuleohu kohta täpsemat infot vaata: ilmateenistus.ee/tuleohukaart
Kääpa jõgi on 49,9 km pikk, milles lebab Kalevipoja mõõk ja juba ammust aega on jõge kasutatud veeteena Peipsi järveni jõudmiseks. Kääpa jõel liikuvatel kalastajatel ja jõematkajatel on võimalus retkel Kaiu järvest - Peipsi järve kasutada Priistani, Kääpa, Koseveski ja Kõrgekalda puhkekohti.
Telefon+372 676 7030
E-postinfo.elistvere@rmk.ee
Objekti tüüpPuhkekoht
ParkimisvõimalusedMetsatee ääres
VarustusVarjualune, paadisild, kompostkäimla
VaatamisväärsusedKääpa jõgi
Marjad-seenedMarjad
Lisainfo Enne loodusesse minekut tutvu järgmiste juhistega: igaüheõiguse põhimõtted, kuidas looduses käituda ja prügivabalt looduses.
Jõel on lubatud sõita ainult mootorita ujuvvahendiga.
AsukohtMustvee vald, Jõgevamaa
Kohalesõitmise õpetusSõita mööda Jõhvi-Tartu-Valga (nr 3) mnt Tartust 36 km Jõhvi suunas ja pöörata vahetult enne Kääpa 4km silti paremale ja sõita 2,5 km. Seejärel pöörata paremale ja sõita 650 m. Sõiduk jätta teede kolmnurka nii, et liiklust ei sega. Puhkekoht jääb paremale, jala minna 250 m.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 58.682706
pikkuskraad: 26.840063
L-EST 97 x: 6508260 y: 664672