Tartu-Jõgeva puhkeala

Tartu-Jõgeva puhkeala paikneb Tartu- ja Jõgevamaal. Tartu lähikonnas saab nautida mõnusat vee-äärset puhkust Pangodi järve ümbruses ja tutvuda linnueluga Ilmatsalu lähikonnas. Elva piirkonna objekte majandab ja arendab lepingu alusel Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus. Nädalalõpupuhkuseks sobib iseäranis hästi Jõgevamaal paiknev Saare ja Kaiu järvede piirkond oma vaheldusrikka maastiku, järvede ning marja- ja seenerikaste männimetsadega. Kindlasti väärib külastamist kaunil Vooremaal paiknev Elistvere loomapark, mis pakub võimalust lähemalt tutvuda metsloomade elu-oluga. Põhjalikult rekonstrueeritud endises Elistvere kauplusehoones asub nüüd nii uuendatud sissepääs Elistvere loomaparki kui ka loodushariduslikku tegevust korraldav Elistvere külastuskeskus. Puhkeala ulatus ja peatuskohtade rohkus pakub avastamisrõõmu igale loodusesõbrale. Erinevaid puhkekohti ja vaatamisväärsusi seovad mitmed loodus- ja rattarajad.
2019 a. maikuust alates majandab Alatskivi matkarada Peipsiääre Vallavalitsus (+372 730 2370, vald@peipsivald.ee).

Lugupeetud külastaja,
käimas on RMK külastuskorralduskavade koostamine. Tartu-Jõgeva puhkeala lõunaosa RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid käsitletakse Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskavas ning puhkeala põhjaosa Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskavas. Kavade töömaterjalid, ettepanekute esitamise vorm ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskava ja Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskava.

Asukoht
Jõgeva- ja Tartumaa
Magnet
Linnalähedane mets. Kaiu ja Saare mõhnastiku ning Vooremaa vaheldusrikas maastik. Mitmekesise elustikuga veekogud ning marja- ja seenerikkad metsad. Elistvere mõisapark. Elistvere loomapark.
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, pikniku pidamine, telkimine, kalastamine, marjade ja seente korjamine, loodusharidus, loomapargi külastus.
Teave
RMK Elistvere külastuskeskus

+372 676 7030, +372 5346 5030, +372 525 3395
info.elistvere@rmk.ee
Aadress Elistvere küla, Tartu vald, Tartumaa 49103
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet +372 680 7438
info@keskkonnaamet.ee
Partnerid
Aktiivseid puhkusevõimalusi RMK Tartu-Jõgeva puhkealal vaata RMK partneri Matkajuht OÜ koduleheküljelt.
Ürituse korraldamineÜle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.