Tartu-Jõgeva puhkeala

Tartu-Jõgeva puhkeala paikneb Tartu- ja Jõgevamaal. Tartu lähikonnas saab nautida mõnusat vee-äärset puhkust Pangodi järve ümbruses ja tutvuda linnueluga Ilmatsalu lähikonnas. Elva piirkonna objekte majandab ja arendab lepingu alusel Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus. Nädalalõpupuhkuseks sobib iseäranis hästi Jõgevamaal paiknev Saare ja Kaiu järvede piirkond oma vaheldusrikka maastiku, järvede ning marja- ja seenerikaste männimetsadega. Kindlasti väärib külastamist suursuguse Alatskivi lossi lähikond ja kaunil Vooremaal paiknev Elistvere loomapark, mis pakub võimalust lähemalt tutvuda metsloomade elu-oluga. Põhjalikult rekonstrueeritud endises Elistvere kauplusehoones asub nüüd nii uuendatud sissepääs Elistvere loomaparki kui ka loodushariduslikku tegevust korraldav Elistvere külastuskeskus. Puhkeala ulatus ja peatuskohtade rohkus pakub avastamisrõõmu igale loodusesõbrale. Erinevaid puhkekohti ja vaatamisväärsusi seovad mitmed loodus- ja rattarajad.
Lugupeetud külastaja,
käimas on RMK külastuskorralduskavade koostamine. Tartu-Jõgeva puhkeala lõunaosa RMK külastuskorraldusliku tegevuse põhimõtteid ja arengusuundasid käsitletakse Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskavas ning puhkeala põhjaosa Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskavas. Kavade töömaterjalid, ettepanekute esitamise vorm ja kontaktisikud võimalike ettepanekute edastamiseks on leitavad: Tartu-Valga külastusala külastuskorralduskava ja Kõrvemaa ja Jõgevamaa külastusalade külastuskorralduskava.

Asukoht
Jõgeva- ja Tartumaa
Magnet
Linnalähedane mets. Kaiu ja Saare mõhnastiku ning Vooremaa vaheldusrikas maastik. Mitmekesise elustikuga veekogud ning marja- ja seenerikkad metsad. Alatskivi ja Elistvere mõisapark. Elistvere loomapark.
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, pikniku pidamine, telkimine, kalastamine, marjade ja seente korjamine, loodusharidus, loomapargi külastus.
Teave
RMK Elistvere külastuskeskus

+372 676 7030, +372 5346 5030, +372 525 3395
info.elistvere@rmk.ee
Aadress Elistvere küla, Tartu vald, Tartumaa 49103
Külastuse korraldajaRMK
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet, Lõuna regioon
+372 730 2240 Tartu kontor      
+372 662 5999 Jõgeva kontor
info@keskkonnaamet.ee
Partnerid
Aktiivseid puhkusevõimalusi RMK Tartu-Jõgeva puhkealal vaata RMK partneri Matkajuht OÜ koduleheküljelt.

Siin asuvad:

Külastuskeskus Elistvere külastuskeskus
Lõkkekoht Jõemõisa lõkkekoht, Tammeluha lõkkekoht, Kaiu järve lõkkekoht, Mütsiga männi lõkkekoht, Uuetee lõkkekoht, Kõrgekalda lõkkekoht, Määrumäe lõkkekoht, Kärgandi lõkkekoht, Tenno lõkkekoht, Lagle lõkkekoht, Tiksoja lõkkekoht, Kukeseene lõkkekoht, Kalamehe lõkkekoht, Pangodi lõkkekoht, Papi lõkkekoht, Piiri lõkkekoht, Sihi lõkkekoht, Palumägede lõkkekoht, Hundissaare lõkkekoht, Siimusti lõkkekoht, Elistvere lõkkekoht, Tähemaa lõkkekoht, Kassinurme lõkkekoht
Matkarada Pikksaare matkarada (1 km), Palumägede matkarada (1 km), Tammeluha matkarada (3 km), Ilmatsalu-Kärevere linnutee matkarada (3,5 km), Tiksoja matkarajad (1+2 km), Jõemõisa matkarada (0,5 km), Alatskivi matkarada (4,5 km), Padakõrve matkarada (3,6 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Oostriku-Elistvere (76 km), RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Elistvere-Kantsi (80 km)
Metsaonn Kukemetsa metsaonn
Muu Elistvere loomapark
Puhkekoht Särgjärve tee puhkekoht, Prossa järve puhkekoht, Priistani puhkekoht, Räägu puhkekoht
Rattarada Kaiu rattarada (45 km), Selgise rattarada (30 km), Koseveski rattarada (20 km), Ilmatsalu rattarada (7,5 km), Tüki rattarada (7 km)
Telkimisala Pangodi telkimisala
Vaatetorn Raigastvere vaatetorn
Õpperada Saare järve õpperada (3,5 km), Elistvere õpperada (2 km)