Veski lõkkekoht

Võrumaa, Karula rahvuspark
Hea külastaja! Anname teada, et Päästeameti poolt on kehtestatud tuleohtlik aeg Ida- ja Lääne-Virumaal, Jõgevamaal, Tartumaal ja Pärnumaal. Sellega seoses on keelatud tule tegemine, grillseadme kasutamine, suitsetamine, mootorsõidukiga liiklemine väljaspool maanteid. Teistes maakondades palume vältida lõkke tegemist ning käituda vastutustundlikult! Jälgida Päästeameti kodulehte ning Ilmateenistuse tuleohukaarti.
Lõkkekoht asub Ähijärve kaldal. Lõkkekohast saab suunduda 4 km pikkusele Ähijärve teerajale ja 36 km pikkusele Karula jalgsimatkarajale
Telefon+372 782 8350
E-post info.karula@rmk.ee
Objekti tüüpLõkkekoht
ParkimisvõimalusedParkimistasku 2 autole.
VarustusLõkkekohas on infotahvel, kaetud lõkkease, puude varjualune, kuivkäimla, 2-osaline prügikast, 3 istepinki, varikatusega laud-pingi komplekt.
Telkimisvõimalus Lubatud paigaldada kuni 2 (4-kohalist) telki.
Kattega lõkkekoht on
Lõkkekoht Kaetud lõkkease grillrestiga
Matkavõimalus RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee.
VaatamisväärsusedÄhijärv, pärandkultuurmaastikud (talumaastikud), liigirikkad metsad
Marjad-seenedmustikad, seened
Lisainfo
PiirangudLõkkekoht asub Karula rahvuspargis, tutvu piirangute ja kaitse-eeskirjaga siin. Vajadusel küsi lisainfot Keskkonnaametist (+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee).
AsukohtÄhijärve kaldal, Ähijärve küla, Antsla vald. Objekt nr 4 rahvuspargi kaardil.
Kohalesõitmise õpetusAntsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sõita edasi 6 km mööda Haabsaare-Saru mnt, kuni jõuate Ähijärve bussipeatuse juurde. Sealt keerata paremale, sõita 350 m ja jõudes järve äärde, keerata uuesti paremale. Edasi liikuda 50 m üle silla ja jõuategi lõkkekohta.
KoordinaadidLong-Lat WGS 84
laiuskraad: 57.71925
pikkuskraad: 26.49997
L-EST 97 x: 6400235 y: 648957