Hiiumaa puhkeala

Juhime tähelepanu ja kutsume olema ettevaatlikud! Kõpu poolsaarel, ennekõike Hiiumaa põhjarannikul, on leitud hallika kleepuva aine reostust, mis võib määrida riideid ja jalanõusid.

Hiiumaa on Eestimaa üks looduskaunimaid ja turvalisemaid piirkondi. Mandriga võrreldes on siin palju vaikust ja rahu. Tänu ümbritsevale merele on Hiiumaa puhkealal kliima veidi teistsugune kui mandril – päikesepaistelisi ilmasid on rohkem ja vihma vähem, kevadine õidepuhkemine algab paar nädalat hiljem ning sügis venib pikemaks.
Hiiumaa puhkeala on läbitav mõne päevaga. Hiiu saare pikim sirgjooneline vahemaa Sarvest Kõpuni on 60 km. Kuna vahemaad on lühikesed ja loodus kaunis, sobib puhkeala nelja osa-alaga tutvust teha jalgsi matkates või jalgrattaga sõites. Puhkajat ootavad ees kõrge loodusväärtusega metsad, kus võib kohata haruldasi taimeliike. Puhkeala loodus on ka väärtuslik õppeobjekt ja pakub uurimisainet bioloogia, metsateaduse, geoloogia ja kultuuriajaloo valdkonnas.

Asukoht
Hiiumaa
Magnet
Eestimaa suurima metsasusega piirkond
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, rannapuhkus, marjade ja seente korjamine, telkimine, piknikupidamine, loodushariduslikud ekskursioonid, RMK matkatee Hiiumaa haru
Teave
RMK Ristna külastuskeskus
+372 676 7499, +372 5300 0991
info.ristna@rmk.ee
Aadress
Kalana küla, Kõrgessaare vald, 92212 Hiiumaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
Ürituse korraldamine Üle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.