Hiiumaa puhkeala

Hiiumaa on Eestimaa üks looduskaunimaid ja turvalisemaid piirkondi. Mandriga võrreldes on siin palju vaikust ja rahu. Tänu ümbritsevale merele on Hiiumaa puhkealal kliima veidi teistsugune kui mandril – päikesepaistelisi ilmasid on rohkem ja vihma vähem, kevadine õidepuhkemine algab paar nädalat hiljem ning sügis venib pikemaks.
Hiiumaa puhkeala on läbitav mõne päevaga. Hiiu saare pikim sirgjooneline vahemaa Sarvest Kõpuni on 60 km. Kuna vahemaad on lühikesed ja loodus kaunis, sobib puhkeala nelja osa-alaga tutvust teha jalgsi matkates või jalgrattaga sõites. Puhkajat ootavad ees kõrge loodusväärtusega metsad, kus võib kohata haruldasi taimeliike. Puhkeala loodus on ka väärtuslik õppeobjekt ja pakub uurimisainet bioloogia, metsateaduse, geoloogia ja kultuuriajaloo valdkonnas.

Asukoht
Hiiumaa
Magnet
Eestimaa suurima metsasusega piirkond
Tegevused
Jalgsi- ja jalgrattamatkad, rannapuhkus, marjade ja seente korjamine, telkimine, piknikupidamine, loodushariduslikud ekskursioonid, RMK matkatee Hiiumaa haru
Teave
RMK Ristna külastuskeskus
+372 676 7499, +372 523 8697
info.ristna@rmk.ee
Aadress
Kalana küla, Kõrgessaare vald, 92212 Hiiumaa
Kaitsealade valitseja
Keskkonnaamet
+372 662 5999, info@keskkonnaamet.ee
Teadmiseks Eesti looduses on siiani sõjast jäänud vanu lõhkekehasid. Kui oled leidnud lõhkekeha meenutava eseme, jäta see puutumata, märgista leiukoht ja teata leiust kohe hädaabinumbril 112. Täpsemat lisainfot leiab Päästeameti kodulehelt.
Ürituse korraldamine Üle 50 osavõtjaga üritused looduses liikumise infrastruktuuriga aladel tuleb kooskõlastada.
Täpsem info siit.

Siin asuvad:

Külastuskeskus Ristna külastuskeskus
Lõkkekoht Vanajõe oru lõkkekoht, Laasimetsa lõkkekoht, Autobaasi lõkkekoht, Säärenina lõkkekoht, Remmelko lõkkekoht, Ränkaja lõkkekoht
Matkarada Leemeti matkarada (2+3 km), Kärdla matkarada (4 km), RMK matkatee Heltermaa-Ristna-Sarve/Heltermaa-Kärdla (32 km), RMK matkatee Heltermaa-Ristna-Sarve/Kärdla-Ristna (107 km), RMK matkatee Heltermaa-Ristna-Sarve/Ristna-Tihu (36 km), RMK matkatee Heltermaa-Ristna-Sarve/Tihu-Sarve (56 km)
Metsamaja Leemeti metsamaja
Metsaonn Kalurikoja metsaonn, Tihu metsaonn, Metsapere metsaonn, Kapasto metsaonn, Leemeti metsaonn
Puhkekoht Kallaste panga puhkekoht, Kõpu suurkivi puhkekoht
Telkimisala Hirmuste telkimisala, Mägipä telkimisala, Kaleste telkimisala, Palli telkimisala, Ninaotsa telkimisala, Luidja telkimisala, Tõrvanina telkimisala, Sarve telkimisala, Sääretirbi telkimisala
Vaatetorn Rebastemäe õpperaja Kaplimäe vaatetorn (parklast ca 700 m), Rebastemäe õpperaja Rebastemäe vaatetorn (parklast ca 70 m), Orjaku õpperaja Silmakare linnuvaatlustorn (parklast ca 700 m)
Õpperada Rebastemäe õpperada (1,5 km), Neljateeristi õpperada (3 km), Vanajõe oru õpperada (1 km), Kõrgessaare orhideede õpperada (100 m), Orjaku õpperada (0,7-2 km), Hirmuste õpperada (1,3 km), Palli õpperada (1,5 km), Kaleste õpperada (1,8 km), Ristna õpperada (1,5 km), Tihu õpperada (1,2 km), Tõrvanina õpperada (4 km)