Täies hoos linnukevad ootab Lääne-Eesti rannikut avastama


Kevad on täies hoos ja RMK kutsub Tallinnast välja sõitjaid avastama linnukevadet Lääne-Eesti imelisel rannikul.
Võtke suund Nõva poole ja nautige merevaateid jalutades Keibu lõkkekohtade, Lepajõe parkla, Peraküla telkimisala või Uuejõe parkla juures rannal.
Merel võib näha tegutsemas veelinde ja Liivanõmme ning Liivase ranna-Peraküla õpperajal kuulata männimetsas elutsevaid metsalinde.
Eriline linnuvaatluspärl on muidugi Põõsaspea puhkekoht. Põõsaspea juurest läheb arktiliste veelindude rändetee ja siit möödub igal kevadel sadu tuhandeid veelinde (aule, vaeraid, kaure jt.). Hea oleks, kui kaasa on võtta binokkel.

Lisaks linnuvaatlusele pakub silmailu ka kevadine tärkav rohelus ja luidetel õitsevad aas-karukellad.

Edasi liikudes tasub kindlasti külastada Silma looduskaitseala Saare ja Saunja õpperada koos vaatetornidega.
Siin käib vilgas linnuelu madalates lahesoppides ja roostikes. Saare õpperajal võib näha tegutsemas kormoranide kolooniat ja selle ümber liikumas merikotkaid. Veesilmadel tegutsevad erinevad pardiliigid ja toimetavad vesikanad ehk laugud. Roostikust võib kuulda hüüpi kumedat häält ja laulmas teisigi põnevaid roolinde.

Sõites läbi Haapsalu Matsalu poole võtke suund Põgari-Sassi rannaniidule, kust avaneb imeline vaade karjatatud rannaniidule, ja madalale rannaalale, mis eriti sobilik erinevatele kahlajaliikidele: kiivitajad, tüllid, tildrid tähelepanelikum vaatleja võib märgata ka eksootilise välimusega naaskelnokka.
Külastage ka Puise nina ja Haeska vaatetorni, mis on suurepärased kohad Matsalu imeliste maastike ja kevadise linnuelu nautimiseks.
Edasi sõites Matsalu lahe põhjakaldale ootavad Teid erinevad vaatetornid ja matkarajad. Rannajõe ja Kloostri vaatetornist avanevad suurepärased vaated luhaniitudele. Näha ja kuulda saab luhale iseloomulikke linnuliike ja näha võib hea õnne korral ka põtru.
Penijõe vaatetornist avanevad vaated Matsalu suurele rooväljale, näha võib roo kohal tiirutamas roo-loorkulli, kuulda hüüpi ja teisi roolinde.
Penijõe matkarada läbib väga mitmekesiseid maastikke ning pakub nii lindude mitmekesisust, kui kevadist rohelust ja kevadiste taimede avastamisrõõmu.

Keemu vaatetornist avaneb vaade Matsalu siselahele ja rannaniitudele ning seal elutsevatele ja tegutsevatele linnuliikidele.
Matsalu mõisa tiigi kallastel kasvavate puude otsas saab jälgida Matsalu suurima hallhaigru koloonia igapäevaelu.

Kindlasti soovitame külastada ka Salevere matkarada, mis kevadisel ajal on lihtsalt imeline paik. Laululinnud rõkkavad, panga peal õitsevad veel viimased ülased, Silmaallikas vuliseb, sipelgad tegutsevad oma pesakuhilates. Võtke aega ja nautige imelist rahu panga aluses salumetsas.

Matsalu ja Nõva kahele matkarajale on valmis saanud ka nutikas matkamäng. Nõval siis Liivase ranna-Peraküla õpperajal ja Matsalus Penijõe matkarajal. Kutsume Teid julgesti nutikalt matkama ja selle abil veelgi rohkem loodust avastama.

Looduses käituge ikka vastutustundlikult ja järgige juhiseid ja nõuandeid targaks looduses liikumiseks!

Kevadine Lääne-Eesti ootab!

Galerii vaatamiseks kliki pildil