Otsingu tulemused
Aegviidu külastuskeskus
NUTIMÄNGUD - Sõõriksoo rada ja Pukimäe rada (selle raja algus on teiselpool raudteed perroonide juures) on võimalik läbida ka mängides.
Pukimäe rada kulgeb mööda matkateed ning suusaradasid, raja pikkus on ca 7 km. Võimalik läbida jalgsi, rattaga või lapsevankriga. Rada märgistatud ei ole, rajal on 18 küsimust ja need on seotud GPS punktidega, seega eksimisvõimalust ei ole. Tõmba alla QR-kood ja rajale lahendama (QR-koodi leiad Sõõriksoo väravast või külastuskeskuse infotahvlilt).Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Alavere lõkkekoht
Väike lõkkekoht Alavere küla lähistel, Kose-Kehra maantee ääres.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Harku metsa loodusrada (5,7 km)
Harku metsa loodusrada tutvustab vaheldusrikast Harku metsa, erinevaid metsatüüpe ja raba ning neis leiduvaid liike. Raja pikkus on 5,7 km ja see on looduses tähistatud roheliste täppidega. Raja keskel liivaluidetel asub avatud lehtla, kus matkaja jalgu puhata saab.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Hiieveski telkimisala
Telkimisala asub Paunküla veehoidla ääres.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Hülkari puhkekoht
Naissaare kagutipus, piirivalve radari läheduses asuvast puhkekohast avaneb võrratu vaade Tallinna lahele ning Tallinna linnale. Puhkekoht asub laiade ning puhaste liivaluidete vahel. Rand puhkekoha juures on ujumiseks sobiv.Harjumaa
Naissaare looduspark
Järveotsa lõkkekoht
Kena väike lõkkekoht Valgejärve õpperaja ääres asuva Järveotsa järve ääres.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Järvi Pärnjärve telkimisala
Küllaltki suur telkimisala, mis sobib ka üritusteks ning on autoga väga kergesti ligipääsetav. Telkimisala jääb Liiapeksi-Aegviidu matkarajale ja Oandu-Aegviidu-Ikla matkateele.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Järvi Pikkjärve telkimisala
Telkimisala asub Järvi Pikkjärve kirdenurgas metsa sees kuuskede all. Telkimisala jääb Järvi-Aegviidu matkarajale ja RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkateele.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Järvi-Aegviidu matkarada (27 km)
TÄHELEPANU!SEOSES MAAOMANIKE VASTUSEISUGA RAJA KULGEMISEL LÄBI NENDE KINNISTUTE ON MATKARAJA LIIAPEKSI - JÄRVI PIKKJÄRVE VAHELINE LÕIK (lõigu pikkus 5 km) LIKVIDEERITUD. RADA ALGAB JÄRVI PIKKJÄRVE TELKIMISALALT (raja pikkus nüüd 27 km)!
Matkasellide seas juba tuttav Liiapeksi-Aegviidu matkarada pakub oma 27 km (endine 32 km) pikkuse ja mitme telkimisala ning lõkkekohtade matkavõimalusi 2-3 päevaks. Vahelduv ja kaunis maastik tasub kindlasti kogemist. Rada on märgistatud punaste värvitäppidega puudel, hargnemiskohtades viitadega. Rada kattub Oandu-Aegviidu-Ikla matkateega.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Juminda telkimisala
Lahemaa läänepoolseima poolsaare tipus asuv telkimisala.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Jussi loodusrada (8 km)
Loodusrada on äärmiselt vaheldusrikka maastiku ja loodusega. Rada kulgeb üles-alla mööda Jussi järvede äärde jäävaid oose ning viib matkaja ka Jussi nõmmele. Jussi nõmm on Eestis ainulaadne looduskooslus, mis on tekkinud Nõukogude armee tegevusest tingitud korduvate põlengute tagajärjel. Rada on tähistatud kollaste värvimärkidega.Raja algus ja lõpp on Koersilla parklas.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Jussi telkimisala
Jussi telkimisala asub Jussi Väinjärve kaldal. See on väike ja privaatne telkimisala, mis jääb Jussi loodusraja ja RMK matkatee äärde.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Kaberneeme lõkkekohad
40 km kaugusel Tallinnast rannaküla, karjääri ja mere vahetus läheduses paiknevad lõkkekohad.Harjumaa
Põhja-Eesti puhkeala
Kalajärve lõkkekoht
Lõkkekoht asub sügaval männimetsas Kakerdaja õpperaja ääres.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Kalmeoja lõkkekoht
Viru raba lähedal asuv lõkkekoht sobib RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee läbijaile.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Keibu lõkkekoht I
Hea suplusvõimalusega telkimise ja puhkamise koht kaunil laulva liivaga rannal Keibu lahe ääres.Harjumaa
Nõva puhkeala
Keibu lõkkekoht II
Hea suplusvõimalusega telkimise ja puhkamise koht kaunil laulva liivaga rannal Keibu lahe ääres.Harjumaa
Nõva puhkeala
Keila-Joa pargi loodusrada (2,1 km)
Keila-Joa pargi loodusrada saab alguse parklast, kulgeb esialgu mööda jõe kallast, joa juurest mööda ning edasi pargi merepoolsemasse nurka ja jälle tagasi parklasse. Kokku annab see mõnusa paari-kolme tunnise jalutuskäigu omapärases parkmetsas.2013. aastal rekonstrueeriti pargi trepid ja rippsillad. Sellega seoses eemaldati ka sildade külge kinnitatud pulmalukud, mis soodustasid rippsildade kettide roostetamist. Kõigil soovijail oli võimalik oma lukule RMK Tallinna Teabepunkti ka järele tulla.
2015. aastal valmis Mati Karmini südamete skulptuur, mille külge nüüd ja edaspidi pulmalukke kinnitada saab. Osa skulptuurist on ka varem sildade küljes rippunud lukud, millele keegi järele ei tulnud.
Loodusrada on märgistatud punaste täppidega puudel.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Keila-Joa park
Suurema osa maalilise inglise stiilis pargi vaatamisväärsuste loojaks on loodus ise. Piirkonna reljeef on muutuv: kõrged düünid, mida katavad okas- ja lehtpuud, vahelduvad maaliliste orgude, niitude ja hubaste aasadega. Pargi telgjooneks on Keila jõgi
ja pargi territooriumil asub ligi 200 oja. Kilomeeter enne Soome lahte suubumist katkestab jõevoolu hobuseraua kujuline paeastang, mille laius ulatub 70 meetrini ning mis moodustab Keila-Joa pargi kõige tuntuma loodusliku vaatamisväärsuse – joa kõrgusega 6,1 meetrit. Joast alamjooksul võtab jõeorg kanjoni kuju ning vaikne tasandikujõgi muudab iseloomu – olles surutud järskude kallaste vahele püüdleb see kivilt kivile hüpeldes mere poole.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Kõnnu Suursoo vaatetorn (parklast ca 2,3 km)
Vaatetorn asub Järvi-Aegviidu matkarajal keset Kõnnu Suursood. Vaatetorni külastamiseks tuleb Kaksiksilla parklast liikude mööda Paukjärve loodusraja vasakut haru 1 km kuni Pauljärve oosini, kus loodusrada ristub Järvi-Aegviidu matkarajaga. Seal tuleb võtta suund vasakule Kõnnu suursoole ning 1,2 km pärast ongi vaatetorn.Tornist avaneb vaade rabamaastikule ja laugastele.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Kulli lõkkekoht
Põhja - Kõrvemaal Kulli järve läheduses paiknev hubane lõkkekoht.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Leetse telkimisala
Leetse lõkkekohad asuvad Pakri poolsaarel kauni Lahepere lahe ääres männimetsa all. Lõkkekohti on 5 ja need asuvad hajutatult teineteisest sellisel kaugusel, mis pakub võimalust privaatseks äraolemiseks.Objekti külastamisel on sõiduki ja maastikusõidukiga sõitmine lubatud vaid teedel!
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Majakivi-Pikanõmme loodusõpperada (7 km)
Rada tutvustab Eesti suuruselt 3. rändrahnu - Majakivi (kõrgus 7 m, ümbermõõt 32 m), vanu rannamoodustisi, sootüüpide vaheldumist ja Juminda poolsaare metsi.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Majakivi-Pikanõmme loodusõpperaja vaatetorn (raja parklast ca 3000 m)
Majakivi-Pikanõmme loodusõpperada on 7 km pikkune ja kaheksakujuline, algab ja lõpeb Hara-Juminda tee äärsest parklast. Parklast vasakut haru minnes on tornini ca 3 km, paremat haru pidi minnes ca 4 km. Torni juurde minekuks tuleks parkida just raja alguse parklas, sest Aabla poolt Pikanõmme luite juurde viiv metsatee on kitsas, suurte aukudega ja tihti väga märg ning pehme.Vaatetorn asub Pikanõmme luitel Juminda poolsaare kõrgeimas kohas, 33 m üle mere pinna. 24,5 m kõrgusest tornist saab nautida vaadet kogu poolsaarele. Ida pool on näha Hara lahte, läänes Kolga lahte koos Suur- ja Väike-Malusi, Rammu ja teiste Kolga lahe väikesaartega. Taamal paistab üle mere Tallinn.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Meremõisa telkimisala
Lohusalu lahe ääres asuv mitmete lõkkekohtadega telkimisala.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Metsanurme lõkkekoht
Väike lõkkekoht Metsanurme külas.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Naissaare keskrada (11 km)
Rada tutvustab Naissaare looduslikke vaatamisväärsuseid. See saab alguse Naissaare telkimisalalt ja kulgeb esmalt põhja poole läbides Taani kuninga aia. Põhjakülast suundub rada mööda metsasihti lääne poole Kunila mäeni, mis on Naissaare kõrgeim mägi. Sealt keerab rada tagasi lõuna poole, teeb ringi miiniladudes ja suundub tagasi telkimisalale.Rada on tähistatud valge-roheline-valge märgistusega puudel ja viitadega keeramiskohtades.
Harjumaa
Naissaare looduspark
Naissaare lõunarada (12 km)
Naissaare lõunarada on tuntud ka kui kultuurirada, läbides Männiku küla ja Lõunaküla. Raja äärde jääb ka Naissaare kirik, surnuaed ja kabel. Samuti läheb rada mööda Sepa talust, kus sündis ja kasvas kuulus optik Bernhard Schmidt.Rada kulgeb suures osas mööda teid ja seda on võimalik läbida ka jalgrattaga.
Rada on tähistatud valge-sini-valge värvimärgistusega puudel ja viitadega keeramiskohtades.
Harjumaa
Naissaare looduspark
Naissaare põhjarada (7 km)
Põhjarada on tuntud ka militaarraja nime all. Rada saab alguse Haldja külast ja kulgeb mööda rannikut põhja poole Naissaare põhjatipuni. Sealt liigub rada tagasi lõunapoole mööda läänekallast. Rajale jäävad peaaegu kõik olulisemad Naissaare militaarsed vaatamisväärsused nagu näiteks Eesti patarei nr 5 ja patareid 10A ning 10B.Rada on tähistatud valge-punane-valge värvimärgistusega puudel ja keeramiskohtades viitadega.
Harjumaa
Naissaare looduspark
Naissaare telkimisala
Naissaare telkimisala asub sadama vahetus läheduses, liivase pinnaga männimetsa vahel. Lõkkekohtade paigutus võimaldab privaatset äraolemist. Telkimisala juures on ilus ujumisrand. Väikelastega tasub olla tähelepanelik - meri läheb üsna kiirelt sügavaks!Harjumaa
Naissaare looduspark
Naisteraba lõkkekoht
RMK Penijõe-Aegviidu-Kauksi matkatee läbijale mõeldud lõkkeplats Harjumaa piiril rabaservas. Sõiduautoga ligipääs lõkkekohale puudub.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Nikerjärve telkimisala
Aegviidu külje all Nikerjärve lähedal paiknev telkimisala on sobiv peatuspaik RMK matkatee läbijatele.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Noku lõkkekoht
Lõkkekoht asub Eesti ühe kaunima ja tuntuma raba - Kakerdaja raba - ääres. Täpsemalt jääb lõkkekoht Kakerdaja loodusõpperajale.Oma kummalise nime on lõkkekoht saanud vanasti seal asunud Nokko talu järgi.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Nõmmeveski lõkkekoht
Valgejõe paremal kaldal asuv lõkkekoht on sobilik peatuspaik RMK Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee läbijaile.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Nõmmeveski-Liiapeksi matkarada (16 km)
Taimestiku ja pinnase hoidmiseks palume Viru rabas matkajatel liikuda vaid laudteel! Neil, kes läbivad matkateed jalgrattal, tuleb Nõmmeveski - Liiapeksi lõigul sõita tähistatud metsateed pidi ümber Viru raba Narva maanteeni. Laudteel on jalgrattaga sõitmine keelatud!Tähelepanuks neile, kes matkavad Lahemaalt edasi Kõrvemaale!
Matkatee trass Viru rabast kuni Järvi Pikkjärve telkimisalani (kilomeetrid 42-49) on muudetud. Palume jälgida tähelepanelikult raja tähistust looduses! Kodulehel olevat II lõigu Aegviidu-Kalmeoja kaarti on uuendatud ning see vastab tegelikkusele.
Paberkandjal olevad II lõigu kaardid on uuendamata.
RMK Oandu - Aegviidu - Ikla matkatee 3. lõik kulgeb Nõmmeveskilt Viru rappa.
Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Ohtu lõkkekoht
Väike varjatud lõkkekoht Ohtu küla lähistel.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Oru lõkkekoht
Põhja - Kõrvemaal Soodla jõe kaldal, ajaloolise Oru metsavahi koha vahetus läheduses.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Padise lõkkekoht
See on lõkkekoht, mis asub sõna otseses mõttes kloostri taga metsas. Täpsemalt asub see lõkkekoht tegelikult vanal Padise linnamäel, Kloostri jõe käärus kaunite mändide all.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Paukjärve loodusrada (5 km)
Loodusrada kulgeb mööda Paukjärve äärseid oose ning ooside vahelisi orgusid. Vahelduvad erinevad metsatüübid - niiske ja hämar laanemets ning valguseküllane männi-palumets. Rada on tähistatud kollaste värvimärkidega.Raja algus ja lõpp Kaksiksilla parklas Soodla jõe ääres.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Paukjärve loodusraja vaatetorn (parklast ca 1 km)
Paukjärve loodusrada on ringikujuline, st, et rada algab ja lõpeb samas punktis. Parklast vasakut haru pidi minnes jääb vaatetorn 1 km kaugusele ja paremat haru minnes 4 km.Vaatetorn asub Paukjärve oosil. Tornist avaneb vaade Põhja-Kõrvemaa looduskaitsealale. Ühel pool paistab Kõnnu Suursoo, teisel pool Paukjärv.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Paukjärve telkimisala
Mitmete lõkkekohtadega avar telkimisala maalilise Paukjärve kaldal, millel laagripaigana seljataga juba väga pikk ajalugu.Esimese vabariigi ajal toimusid siin NMKÜ ehk Noorte Meeste Kristliku Ühingu suvelaagrid. Samuti treenisid siin Eesti Vabariigi korvpallikoondise sportlased
s.h. Olümpiakoondis. Hiljem pidasid siin laagreid skaudid ja nõukogude aja alguses ka pioneerid. 1953. aastast kuulus see koht aga Nõukogude Armee suurtükiväe katsepolügoni alla.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Paunküla lõkkekoht
Paunküla mägede matkaradade ristumise kohas Suur- Kaksjärve kaldal asuv lõkkekoht.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Paunküla mägede matkarajad (kogupikkus 12 km)
NUTIMÄNG – Tee oma päev põnevamaks mängides! Rada kulgeb mööda matkarada, raja pikkus 3,5 km ja selle läbimiseks kulub ligi 1,5 tundi. 11 küsimust avanevad vastavalt punktide järjekorraleSelleks lae alla Play poest või App Store-st alla Loquiz äpp.
Mänguks vajalikud paroolid ja QR koodi leiad parkla infotahvlilt või lõkkekohast.
Vaata ka teisi nutimänge
Ilusate järvede, ooside ja rabasilmade vahel looklevad rajad, millest saab kombineerida erineva pikkuse ja raskusega marsruute.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Pedassaare lõkkekoht
Lõkkekoht Kolga lahe väikesaare külastajaile.Harjumaa
Põhja-Eesti puhkeala
Pedassaare matkarada (4 km)
Rada teeb ringi ümber Kolga lahe mitmes mõttes unikaalseima saare (vanim, kõrgeim, metsaseim jne) põhjaosa kulgedes piki randa.Harjumaa
Põhja-Eesti puhkeala
Pedassaare metsamaja
Mõnus ja isikupärane metsamaja ränduritele Eesti ühel kauneimal väikesaarel. Romantikutele. Sauna jaoks saab mandrilt kaasa ühe võrgu puid. Kui puutarve on suurem, siis peab ülejäänud puud ise kaasa võtma. Sauna jaoks saab kaasa ka akupanga, mis tuleb ühendada kaminaruumis oleva pistikuga. Juhendi leiad sealtsamast ning kodulehelt lisainfost. Küünalde kasutamine siseruumides ei ole lubatud.NB! Broneering võimalik teha maksimaalselt 20 inimesele (8 majutujat ja 12 telkijat).
Harjumaa
Põhja-Eesti puhkeala
Purekkari telkimisala
Eesti põhjapoolseim telkimisala Pärispea poolsaare tipus. Poolsaare tippu viiv tee on kitsas ja auklik, ega ole läbitav suurtele bussidele.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Kalmeoja - Aegviidu (38 km)
Tähelepanu!Matkatee trass Viru rabast kuni Järvi Pikkjärve telkimisalani (kilomeetrid 42-49) on muudetud. Palume jälgida tähelepanelikult raja tähistust looduses! Kodulehel olevat II lõigu Aegviidu-Kalmeoja kaarti on uuendatud ning see vastab tegelikkusele.
Paberkandjal olevad II lõigu kaardid on uuendamata.
Seda lõiku võiks väga lühidalt iseloomustada nii – vana hea Kõrvemaa.
Matkatee algab siin Lahemaa edelanurgast, kulgeb läbi Põhja-Kõrvemaa LKA kus on palju erinevaid loodusradu, telkimisalasid ja lõkkekohti. Põhja-Kõrvema on oma kaunite männikute, põneva liigendatud maastiku ning hõreda asustuse pärast matkajate seas tuntud ning armastatud paik. Matkatee jääb siin pea eranditult kitsastele metsaradadele, vaid Narva maantee ja Aegviidu läheduses kulgeb see suurtematel teedel.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Aegviidu - Hirvelaane (61 km)
Matkatee III lõik läbib Kõrvemaa maastikukaitseala, mis on loodushoiu objektidega asustatud veidi hõredamalt kui eelmine lõik, kuid looduse poolest kaunis ja huvitav.Teele jääb ka üks Eesti pikimaid laudteelõike - laudtee üle Kakerdaja raba on üle kolme ja poole kilomeetri pikk.
Pärast Kaerdaja raba läbimist jääb teele 17 kilomeetrit vaheldumisi matkaradu ja kruusateid läbi Kõrvemaa kuni Paunküla veehoidlani. Peale Paunküla veehoidlat tuleb ületada Tallinn-Tartu maantee ning sealt edasi kulgeb matkatee valdavalt mööda erinevaid teid jõudes lõpuks Raplamaale.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Alavere-Aegviidu (32 km)
Sellel õige lühikesel lõigul jõuab matkatee Kõrvemaa metsade vahele. Alaveres jääb teele pood, kus võimalik moonavarusid täiendada. Teele jäävad ka Jägala jõgi ning Jänijõgi. Lõigu lõpp-punktiks on Aegviidu külastuskeskus.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Ohtu-Alavere (83 km)
See matkateelõik on päris vaheldusrikas. Ehkki paljus kulgeb matkatee sellel lõigul mööda suuremaid ja väiksemaid kruusateid, jääb teele ka pikki, kitsaid ning võrdlemisi metsikuid radu, mille läbimine võib nii mõnelegi väljakutseks osutuda. Ka üks rabalapike jääb siin teele - nimelt Kiili vallas olev Saarte raba. Lisaks läbib matkatee Tuhala-Nabala looduskaitseala, mis loodud karstimoodustiste kaitseks. Tallinna läheduse tõttu tuleb sellel lõigul ületada ka mitu suuremat maanteed.Rada on tähistatud viitade ja valge-roheline-valge värvimärgistusega puudel.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Vihterpalu-Ohtu (46 km)
Sellel lõigul kulgeb matkatee peamiselt mööda pinnas- ja kruusateid mõnusate männimetsade vahel. Teele jääb mitu huvitavat ja väga olulist vaatamisväärsust nagu Harju-Risti kirik, Padise klooster, Rummu karjäär ja Vasalemma loss.Harju-Ristil, Padisel ning Vasalemmas on poed, kus matkaline saab täiendada enda toidumoonavarusid.
Rada on tähistatud viitade ja valge-roheline-valge värvimärgistusega puudel.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Saarte raba lõkkekoht
Väga üksik ning eraldatud lõkkekoht Saarte rabas, Pirita jõe lähistel. Lõkkekoht asub vanal taluasemel - lagendikul keset sügavaid metsi; lõkkease ise on maja alusmüüride vahele peitunud. Sealsamas lähedal on ka väike, ilma mugavusteta metsaonn, mis halva ilma korral pakub matkajale hädapärast peavarju.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Saula lõkkekoht
Eraldatud lõkkekoht Tallinna-Tartu maantee lähedal Pirita jõe äärses ürgse ilmega metsas.Lõkkeasemeni viivat teerada eraldab maanteest lukustamata metsloomavärav.
Väravast lõkkekohani viib 350m jalgrada.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Saula siniallikate loodusrada (0,7 km)
700 meetri pikkune loodusrada viib külastajad iidse pühapaiga - siniallikate juurde. Suurim ja tuntuim allikatest ongi Siniallikana tuntud türkiisikarva liivapõhjaline tõusuallikas, millele sekundeerivad tumedaveelisem Mustallikas ja heledam Valgeallikas.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Saunakari lõkkekoht
Väike ning eraldatud lõkkekoht Naissaare põhjatipu lähistel. Ainus ametlik lõkkekoht Naissaare põhjaosas.Harjumaa
Naissaare looduspark
Sõõriksoo loodusrada (1,5 km)
NUTIMÄNG – Sõõrikool on soovijail võimalus rada läbida mängides. On nii pliiats –paber variant „Päkapiku bingo“ kui ka nutimäng. Tõmba alla Loquizi äpp ja rajale lahendama (QR-koodi leiad Sõõriksoo väravast või külastuskeskusest).Vaata ka teisi nutimänge
Rada asub Aegviidu külastuskeskuse vahetus läheduses, näha saab nii kõdusoometsa kui rabamaastikku.
Võimalus kuulata invarajal infot Indrek Sammuli esitluses 12-lt infotahvlilt. Vajalik on QR-koodi lugeja olemasolu.
Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Sütiste metsa puhkekoht
Kolme lõkkekohaga puhkekoht pealinnas Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealal, Rahumäe loodusalal.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Tabasalu loodusõpperada (3,5 km)
Rada asub Rannamõisa maastikukaitsealal Tabasalu looduspargis ja kulgeb esmalt mööda pangapealset ning suundub seejärel mööda kivitreppi panga alla, kust tuleb ringiga tagasi raja alguspunkti. Rajal on 13 suurt infotahvlit sealsele loodusele iseloomulike koosluste kohta. Lisaks veel mitmeid infotahvleid puude ja põõsaste liikide kohta.NB! Pangaaluse rajaosa läbimine võib olla raske. Juhul, kui veetase on kõrge, tuleb raja läbimiseks ronida üle mahalangenud puude ja panga küljest murdunud kivilahmakate.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Tädu lõkkekoht
Väike lõkkekoht Tädu loodusõpperaja ääres, mis sobib hästi puhkepausi ja pikniku pidamiseks.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Tädu loodusõpperada (3,1 km)
NUTIMÄNG - Tädu õpperajale minnes tee oma metsaretk veelgi põnevamaks ja pane oma teadmised proovile nutimängus Seiklus Tädu loodusõpperajal.Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp ning logi sisse: kasutaja- tädukuusk ja parool- minemetsa
Vaata ka teisi nutimänge
Mäealuse maastikukaitsealal asuv Tädu loodusõpperada on suurepärane võimalus teha tutvust Viimsi poolsaare eriilmelise ja rikkaliku loodusega. Üheks omanäolisemaks vaatamisväärsuseks on näiteks rändrahnudel kasvavad kuused. Tädu 3,1 kilomeetri pikkune õpperada pakub informatsiooni nii siinsete metsaelanike kui ka erinevate loodusnähtuste kohta. Raja lõpu lähedal on ka lõkkekoht, kus on võimalik teha tuld ja kinnitada keha.
Raja läbimiseks rahulikus tempos kulub 1 - 1,5 tundi. Rada lõpeb Randvere tee äärses parklas, samas, kus algaski. Tädu loodusõpperaja marsruut on tähistatud puudel rohelise märgisega.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Tänavjärve lõkkekoht
Tänavjärv on ainulaadne keset raba ja sood paiknev liivakallastega järv. Järv on rikas haruldaste veetaimede poolest ning seetõttu kaitse all. Järv toitub peamiselt sademetest. Järve ümbrust on räsinud mitmed metsatulekahjud. Lõkkekoht asub Tänavjärve idakaldal.Harjumaa
Nõva puhkeala
Tsitre Puude rada (1 km)
1 km pikkune rada teeb ringi kunagise Tsitre suvitusmõisa
pargis, pika ja värvika ajalooga paigas. Uuendatud Tsitre puude rajal on palju
huvitavat pakkuda nii ajaloo ja pärandkultuuri huvilistele kui puude sõpradele,
pargis ja mererannas jalutajatele kui linnuvaatlejatele. Rajal on 29 infotahvlit millel saab tutvuda Tsitre puude ning vana aja lugudega,
ruutkoodide abil on tekstid kättesaadavad ka inglise ja vene keeles.
Infotahvlitel on üle 30 puittaime pildid ja iseloomustused, neilt leiab ka vanu
fotosid, kohapärimust ja jutustusi, mis killukesi siin minevikus aset leidnust
meie ette toovad. Tsitre pargi puud on tõeline vaatamisväärsus, eriti põlised
paksukorbalised männid ja kehvades tingimustes kõverikeks kasvanud vanad
hobukastanid. Raja merepoolses osas asub kunagise Nõukogude piirivalve vaatlustorni asemele
rajatud vaatetorn. Tornist saab vaadelda Kolga lahel peatuvaid veelinde.
Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Tsitre Puude raja vaatetorn (ca 300 m parklast)
Vaatetorn asub 1 km pikkuse Tsitre Puude raja ääres mererannas, huvipunktis nr 23. Raja algusest jalutades on tornini umbes 650 m, telkimisala parklast piki mereranda minnes ~300 m. Torn on rajatud kunagise Nõukogude piirivalve vaatlustorni asemele, sealt saab vaadelda Kolga lahel peatuvaid veelinde. Lisaks imelisele merevaatele paistab tornist ka osa Juminda poolsaare läänerannikust.Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Tsitre telkimisala
Kolga lahe ääres asuv Lahemaa läänepoolseim telkimisala.Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Türisalu panga parklad
Parklad asuvad Türisalu maastikukaitsealal, pangal, kust avaneb kaunis vaade merele, Lohusalu lahele ja Lohusaare poolsaarele.Türisalu MKA-ga tutvumiseks on võimalik parkida parklasse ja laskuda mere äärde. Saab jalutada kuulsa Hamleti mäe ehk Türisalu panga all. Matkahuvilised saavad pikendada retke Keila-Joa pargini (5 km üks ots). Samuti on võimalik parkida Türisalu bussipeatuse juures parkimistaskus (mereni 120 m) ning üles otsidaTürisalu juga - vahetult enne bussipeatust läheb tee alt läbi Türisalu oja, mis suubub kohe-kohe merre. Oja ääres kulgeb rada, mis viib kohaliku peidetud vaatamisväärsuseni – Türisalu joani.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Uuejärve loodusrada (6 km)
Põhja-Kõrvemaa eriilmelisel ja huvitaval maastikul looklev rada. Näha saab erinevaid metsatüüpe, pinnavorme ning Nõukogude armeest jäänud jälgi. Rada on tähiststud kollaste värvimärkidega.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Valgejärve loodusõpperada (6,5 km)
Loodusõpperada tutvustab Harjumaal Saue vallas asuvat Valgejärve maastikukaitseala ja selle ümber asuvaid loodusväärtusi. Infotahvlitel ja väikestel infoalustel on Valgejärve kujunemise kaart ja läbilõige ning metsatüüpide tutvustused. Õpperaja pikkus on 6,5 km ning selle algus ja lõpp asuvad Järveotsa järve kaldal RMK Järveotsa lõkkekohas.Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Venemäe telkimisala
Põhja-Kõrvemaal asuv telkimisala, mis võib sobida suuremate ürituste korraldamiseks. 2020 aasta novembris valmis uus Venemäe vaatetorn.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Venemäe telkimisala vaatetorn
Vaatetorn asub Venemäe telkimisalal. Vaatetornist avaneb vaade ümberkaudsetele metsadele ja Jussi nõmmele, mis on tekkinud Nõukogude armee õppuste tulemusel. Venemäe künkal, vaatetorni asukohas, asus Nõukogude armee polügooni aegadel tulejuhtimise punkt.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala
Vihterpalu lõkkekoht
Kena väike lõkkekoht Vihterpalu jõe läänekaldal. Sobib hästi Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee läbijatele. Lõkkekoht asub Vihterpalu-Alliklepa maantee läheduses.
Harjumaa
Nõva puhkeala
Viimsi külastuskeskus
Tallinna ümbruse puhkeala keskuseks olev Viimsi külastuskeskus avati 2010. aasta kevadel endises Viimsi metskonna kontoris.Nüüdseks on avatud külastuskeskuse õuel asuv renoveeritud mõisaaegne karjalaut, kus asub püsinäitus „Metsas on väge!“, mis ootab igas vanuses inimesi, et katsudes, vaadates, uurides ja nuputades oma metsavägi leida.
Lisaks näitusele pakume loodusprogramme ja temaatilisi õppepäevi nii lastele kui täiskasvanutele, samuti tutvustame metsapuhkuse võimalusi üle Eesti.
Harjumaa
Tallinna ümbruse puhkeala
Viru raba õpperada (3,5 km)
Raja pikkus on ühest raba otsast teise 3,5 km, ümber raba metsateed mööda raja algusesse tagasi tulles on ringi pikkus 5,7 km. Rada tutvustab Eestile tüüpilist kõrgsoo maastikku ja -taimestikku.Taimestiku ja pinnase hoidmiseks palume liikuda vaid laudteel. Jalgrattaga on laudteel sõitmine keelatud!
Lahemaa erinevate teenusepakkujatega saab tutvuda siin.
Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Viru raba õpperaja vaatetorn (parklast 1300 m)
Vaatetorn asub 1300 m kaugusel Viru raba õpperaja parklast. Raja pikkus on ühest raba otsast teise 3,5 km, ümber raba metsateed mööda raja algusesse tagasi tulles on ringi pikkus 5,7 km. 11.4 m kõrgusest tornist avaneb vaade kaunile laukarohkele rabamaastikule.Harjumaa
Lahemaa rahvuspark
Voose lõkkekoht
Matkatee lõkkekoht hõreda liiklusega metsatee ääres kauni männimetsa all.Harjumaa
Aegviidu-Kõrvemaa puhkeala