Otsingu tulemused
Allikajärve lõkkekoht
Privaatne lõkkekoht kauni Allikajärve kaldal, rahvakeeli kutsutakse järve ka Tantsujärveks. Kalastajad leiavad mõnusaid kaldasopikesi õngitsemiseks ka kaldalt.Järv on allikaterohke ja mudase põhjaga ning seetõtu pole see ujumiseks väga sobiv. Kes tahab veemõnusid maitsta, võib minna lähedalasuva Toatsejärve põhjakaldal asuvasse puhkekohta (~ 500m) või Peraküla randa mere äärde (~1 km).
Läänemaa
Nõva puhkeala
Diby puhkekoht
Diby poolsaarele jääv endine nõukogude piirivalve vaatluspunkti hoone.Läänemaa
Vormsi maastikukaitseala
Huitbergi matkarada (3 km)
Üks paeluvamaid kohti Vormsil on saare keskel kuusemetsas asuv Huitbergi paekühm. Üle 400 miljoni aasta vanune jää poolt siledaks lihvitud korallriff on tekkinud Ordoviitsiumi troopilises madalmeres elanud loomakeste lubikodadest. Lubjakivipaljandil samblavaibast vabadel kohtadel võib näha kivistisi, lubjakiviõnarustel on endale kasvupaiga leidnud kaitsealused sõnajalad.Ringikujuliselt läbitav rada on tähistatud puidust viitadega.
Läänemaa
Vormsi maastikukaitseala
Jugapuulaane õpperada (3,5 km)
NUTIMÄNG - Jugapuulaane õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Jugapuulaane raja mäng“ ning „Ilvese jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge
RMK Nõva külastuskeskuse juurest Perakülast algav õpperada, mis kulgeb läbi eriilmeliste metsade ja pärandkultuuri paikade ning jõuab ringiga tagasi alguspunkti. Rada on soovitav läbida jalgrattaga, kuid on sobiv ka jalutamiseks.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Kabeli puhkekoht
Kõige märkimisväärsemaks säilinud ehitiseks Osmussaarel on 1766. aastal rajatud lubjakivist kabeli (Jesu Kapell) varemed, mida on renoveeritud aastatel 2006-2012.Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Kabli külastuskeskus
NUTIMÄNG - Kabli looduse õpperajale on valminud järgmised nutimängud – LIIVI LAHE SEIKLUSED ning LEHED JA OKKAD. Tule üksi või koos perega, lahenda erinevaid ülesandeid ja saa uusi teadmisi. Preemiaks hea lahenduste eest on värske mereõhk ja kaunis linnulaul.Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu vajalikud paroolid või QR koodi leiad parkla infotahvlilt.Laiksaare loodusrajale seiklema minnes on Sul hea võimalus teadmisi juurde saada, kui mängid nutimängu “Laiksaare metsaseiklus“. Läbi 33 lahendatud küsimuse, saad loodusest teada nii mõndagi uut ja huvitavat! Head looduse nautimist ja mängimist nii perega kui üksi!
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Laiksaare metsaseiklus“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Pärnumaa metskonna parklas olevalt või raja algusest infostendilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Külastuskeskus asub mereäärses männitukas, Liivi lahe kaldal. Rannikumeri, rannaniidud, vaheldusrikkad metsad, meeliköitvad rabad ning kohalikud looduskaunid paigad iseloomustavad lähiümbrust kõige paremini. Maja lähedal on Priivitsa lõkkekoht, kus saab lõket teha ja telkida. Samuti on võimalus läbida Kabli looduse õpperada. Matkahuvilistele jagame infot RMK matkateede ja piirkonna erinevate matkaradade ja –võimaluste kohta.
Müüme RMK meeneid ja jagame teavet lähipiirkonnas asuvatest majutusasutustest ja toitlustuskohtadest.
Külastuskeskusesse on oodatud ettevõtted pidama seminare ja õppepäevi, soovi korral saab tellida meilt ka sobiva loodusprogrammi.
Viime läbi erinevatel teemadel loodushariduslikke programme nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Sügisrände aeg on harukordne võimalus osa saada ja jälgida lindude rõngastamise protsessist ja rohkem teada saada lindude rändest. Lisaks lindudele saab teavet ka nahkhiirte ja kiilide rändest.
Tutvu lähemalt ka meie programmide ja sündmustega!
NB! Külastuskeskuse õuealal on telkimine keelatud! Palume kasutada Priivitsa lõkkekohta!
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kabli looduse õpperada (1,8 km)
NUTIMÄNG - Kabli looduse õpperajale on valminud järgmised nutimängud – LIIVI LAHE SEIKLUSED ja LEHED JA OKKAD.Tule üksi või koos perega, lahenda erinevaid ülesandeid ja saa uusi teadmisi.
Preemiaks hea lahenduste eest on värske mereõhk ja kaunis linnulaul.
Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp.
Mängu vajalikud paroolid või QR koodi leiad parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge
1,8 km pikkusele ringikujulisele rajale jääb vahelduvaid maastikke ja erinevaid elupaiku, ka vääriselupaiku. Rada on tähistatud puidust suunaviitadega ja varustatud infotahvlitega, mis tutvustavad just antud peatuskoha vaatamisväärsusi. Raja läbimiseks kulub 1-2 tundi. Raja lõpus on Priivitsa lõkkekoht, kus on võimalik teha tuld ja kinnitada keha.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kaksikute lõkkekoht
Siin saab vaadata mustjaspruuni värvusega kivisid - gneissbretšasid. Need on tekkinud 540 miljoni aasta eest, kui Osmussaarest 10 km kirdes langes merre Neugrundi meteoriit.Kuulsaimad ongi lainetuse poolt räsitud Kaksikud.
Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Karusselja puhkekoht
Kloostri metsas asuvas Karusselja pärna puhkekohas saab nautida uhke põlispuu ilu ja kuulata metsalindude laulu, sügisel tulles tasub kaasa võtta ka seenekorv.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Katku lõkkekoht
Katku lõkkekoht on hea peatuskoht suurte okaspuumetsade ja kaitsealuse Katkusoo (Rüütli raba) servas, kus hea õnne korral võib ka metsist kohata. Võimalus jalgu puhata, lõket teha või keha kinnitada.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kaubaru metsaonn
Metsaonn asub Nigula looduskaitsealal. Koht sobib ööbimiseks või puhkuseks matkajale, kelle eesmärgiks on ümbruskonnaga tutvumine.Pärnumaa
Nigula looduskaitseala
Keemu puhkekoht
Keemu sadama juures paiknev puhkekoht on hea paik lõunapausiks, pikniku saab pidada nii katusealuses kui lageda taeva all olevas istumiskohas. Samas on võimalus minna jalutama Matsalu lahte suubuvale sadamamuulile või vaadelda ümbritsevat maastikku ja linde vaatetornist.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Keemu vaatetorn
Matsalu lahe lõunakaldal Keemu väikesadamas asuvast vaatetornist avaneb vaade kesklahe saartele ja rootuttidega ülekülvatud madalale siselahele ning rannaniitudele. Ranna lähedal asuvad väikesed saared pakuvad häid pesitsusvõimalusi kajakatele, tiirudele, hallhanedele ja rääkspartidele, suured rannaniidud on lagle-, hane- ja sookureparvede rändepeatuspaigaks ning suurepäraseks peatus- ja pesitsusalaks kurvitsalistele.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Kellissaare lõkkekoht
Kellissaare lõkkekoht asub endisesse liivakarjääri tekkinud järve kaldal. Järv on ujumiseks igati sobilik. Koht on kena ja rahulik.Pärnumaa
Sakala puhkeala
Kilingi-Nõmme lõkkekoht
Lõkkekoht jääb RMK Oandu-Ikla matkateele ning Kilingi-Nõmme metsarajale. Matkalistel on seal hea võimalus jalgu puhata ja lõkkel einet valmistada. Puidust varjualuse all asuv lõkkease pakub varju vihmase ilma korral.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kilingi-Nõmme metsamaja
Maja asub Kilingi-Nõmme lähistel ilusas männimetsas. Metsamaja õuelt saab alguse ka Kilingi-Nõmme metsarada. Õuealal asub grillikoda, kus metsamaja kasutaja saab aega veeta ja grillida.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kilingi-Nõmme metsarada (lühem ring 3 km, pikem ring 5 km)
NUTIMÄNG "SIIT-SIIT METSAST" -on mäng linnulaulu huvilistele. Sulle avanevad metsvindi (metsavahi) laulu saatel 24 küsimust selles piirkonnas toimetavate lindude kohta.
Lisaks küsimusele saad kuulata ka selle linnu laulu või häälitsust.
Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest infostendilt.
„METS MÜHISEB JA KÄGU …“
See on nutimäng neile, kes soovivad oma retke looduses veidi huvitavamaks teha. Liikudes mööda pikka rada (ca 6 km) avanevad käo kukkumise saatel järge mööda 26 punkti, kus tuleb lahendada erinevaid ülesandeid.
Tee fotosid, uuri ja puuri, kuula linnulaulu ning naudi loodust!
Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest infostendilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Rada saab alguse RMK Kilingi-Nõmme metsamaja ja metsaklassi juurest, kus on stendil ka rajakaart. Rajal on mitmed trepid ja laudrajaosad, lõpuosas asub grillkoda. Rada on metsanduslik õpperada, mille on kavandanud Hendrik Relve. Katusealuses loodusklassis saavad matkalised jalgu puhata ja keha kinnitada, koolid aga loodusteemalisi tunde läbi viia.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kividemaa rattarada (68 km)
RMK Nõva külastuskeskuse juurest algav rattarada kulgeb nii must- ja kruusakattega kui pinnasteedel. Võimalik on läbida erineva pikkusega radu: lühike rada 32 km, keskmise pikkusega rada 42 km (so ringrada ilma Põõsaspeale, Küremale ja Rannakülla sõitmata) ja kogu rada 68 km.
Rattarada saab alguse Nõva külastuskeskuse juurest Perakülas. Sõida mööda munakivi- ja seejärel kruusakattega teed 1,5 km mere poole ning seejärel pööra vasakule Spithami suunas. Käies ära Põõsaspea neemel, suundu paremale Dirhami poole ning jõudes Riguldi-Dirhami teele, pööra vasakule. Umbes 6 kilomeetri pärast võta suund vasakule Metskonna-Höbringi teele. Sõites u 5 km ning jõudes uuesti asfaldile (Harju-Risti – Nõva – Riguldi - Võntküla mnt), on võimalik valida kas lühem või pikem rada. Lühema raja soovi korral tuleb pöörata vasakule ja sõita Nõva suunas, kuni Nõva külastuskeskuse viit suunab taas alguspunkti. Pikemale rajale minnes tuleb ületada asfalttee ja sõita läbi metsa Veskijärve poole suunduval rajal u 8 km. Ristudes Vaisi-Kuijõe teega on kaks võimalust – kas keerata paremale Kürema poole ning vaadata sealseid kivisid või vasakule Nõva poole, põigates sisse Rannakülla ning sealt tagasi, et seejärel suunduda retke alguspunkti Nõva külastuskeskuse juures.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Kloostri vaatetorn
Kasari jõe vasakul kaldal asuvast 16 m kõrgusest tornist avaneb vaade avarale jõeluhale, kus kevadise üleujutuse ajal peatuvad pardi-, hane-, luige- ja kurvitsaliste parved. Suvel lendab siin ligiduses pesitsevaid toonekurgi ja kotkaid, tihti võib näha luhas toimetamas ka põtru ja metskitsi.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Kolga looduse õpperada (1,5 km ja 3,5 km)
Ringikujuline õpperada asub Kolga oja läheduses, kus looklevad luited seal kasvava männimetsaga. Vanimate mändide vanus sellel alal on üle 170 aasta. Rada sobib lühimatkade ja õpperetkede läbiviimiseks.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Kopra lõkkekoht
Lõkkekoht asub väikesel saarel kuivenduskraavi keskel ja sinna pääseb üle silla minnes. Sobilik koht matkajale nii peatuse tegemiseks kui ka ööbimiseks. Jääb RMK Oandu- Ikla matkateele ja sealt saab alguse Pärnumaa puhkealal kulgev Kopra – Ikla (74 km) lõik.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Krapi telkimisala
Telkimisala asub vanade rannamändide all piki rannikut ca 1,5 km ulatuses.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Laiksaare loodusrada (1,5 km)
NUTIMÄNG - Laiksaare loodusrajale seiklema minnes on Sul hea võimalus teadmisi juurde saada, kui mängid nutimängu “Laiksaare metsaseiklus“. Läbi 33 lahendatud küsimuse, saad loodusest teada nii mõndagi uut ja huvitavat! Head looduse nautimist ja mängimist nii perega kui üksi!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Laiksaare metsaseiklus“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Pärnumaa metskonna parklas olevalt või raja algusest infostendilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Rada kulgeb liigirikkas ja vaheldust pakkuvas Rannametsa jõe lammimetsas, selle eesmärgiks on tutvustada Eestis harvaesinevaid lammimetsi ning neile omaseid taimekooslusi. Umbes raja keskel on metsaonn, kus on hea võimalus puhata ja linnulaulu kuulata.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Laiksaare metsaonn
Metsaonn paikneb lammimetsasid tutvustaval Laiksaare looduse õpperajal. See on rajal liikujale suurepärane koht linnulaulu kuulamiseks ja lindude vaatlemiseks. Metsaonn on heaks ööbimiskohaks matkajale RMK matkatee lõigul Kopra – Ikla (74 km).Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Lemme telkimisala
Populaarne puhkuse veetmise koht juba aastakümneid, nii kodu- kui ka välismaalaste hulgas. Telkimisala asub mere kaldal, männimetsa all ja on piiratud aiaga.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Lepaaugu lõkkekoht
Lepaauk (mis tegelikult annab välja väikese järve mõõdu) on üheks kalastajate meelispaigaks. Kevadsuvel on järveke kasutusel ka ujumiskohana. Sügisepoole, kui merevesi Keibu lahes soojenenud, jalutab puhkaja meelsamini paarsada meetrit mööda laudteed mereni, kus saab nautida kaunist mereranda ja liivase põhjaga merd.Läänemaa
Nõva puhkeala
Lepajõe parkimistasku
Lepajõe suudmes, jõe vasakul kaldal asuv rahulik peatuskoht neile, kes tahavad üheks päevaks tulla Keibu lahe võlusid avastama. Parklast mereni viib laudtee.Läänemaa
Nõva puhkeala
Liivanõmme õpperada (7,4 km)
NUTIMÄNG - Liivanõmme õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Jalutus Liivanõmme õpperajal“ ning „ Karu jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Allikajärve juures Liivanõmme raja infotahvlilt ja Uuejõe parkla infotahvlilt ning ja Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Peraküla telkimisalalt lähtuv ja alguspunkti tagasi jõudev õpperada läbib siinset iseloomulikku ja vaheldusrikast maastikku, avastamisrõõmu leiavad nii loodusvaatlejad kui ka pärandkultuurihuvilised. Enamasti männimetsa all kulgev rada on läbitav kuiva jalaga ning on maastikul tähistatud oranži värvimärgistusega. Rajale on paigutatud 10 huvipunkti, mida on võimalik avada QR-koodi lugeja abil.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Liivase ranna-Peraküla õpperada (3,7 km)
NUTIMÄNG - Liivase ranna-Peraküla õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu mänge „Liivase ranna õpperaja mäng“ ja „ Rebase jälgedes täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest ja Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Peraküla telkimisalalt lähtuv ja alguspunkti tagasi jõudev õpperada läbib siinset iseloomulikku maastikku. Rajal võib näha nii nooremat kui vanemat männikut, liivaluiteid, soostunud alasid, metsajärvi ja I maailmasõja-aegset kiviteed. Rada on maastikul tähistatud rohelise värvimärgistusega.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Lõunasadama lõkkekoht I
Kesksuvel on põnev saare rannikul asuv Sanna Sia (tõlkes lõuna külg). Madalaveeliseltuulte eest kaitstud lahesopil peatub juuli keskpaigast augusti lõpuni arvukalt kurvitsalisi: soorüdi, liivatüll, kiivitaja, mudatilder, suurrisla, tutkas, tumetilder, kõvernokk-risla, heletilder, vöötsaba-vigle ja plüü.
Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Lõunasadama lõkkekoht II
Kesksuvel on põnev saare rannikul asuv Sanna Sia (tõlkes lõuna külg). Madalaveeliseltuulte eest kaitstud lahesopil peatub juuli keskpaigast augusti lõpuni arvukalt kurvitsalisi: soorüdi, liivatüll, kiivitaja, mudatilder, suurrisla, tutkas, tumetilder, kõvernokk-risla, heletilder, vöötsaba-vigle ja plüü.
Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Marimetsa matkarada (9 km)
Läänemaa
Marimetsa looduskaitseala
Marimetsa matkaraja vaatetorn (parklast 4,5 km kaugusel)
Marimetsa matkaraja lõpus, parklast 4,5 km kaugusel asub 7,6 m kõrgune puidust vaatetorn. Sealt avaneb maaliline vaade Marimetsa rabale ja laugastele. Kogu soo hõlmab ligikaudu 5000 ha, peamine osa sellest on älve- ja laukarikas raba. Suuremad laukad on ligi 100 m pikad ja 3-4 m sügavad. Sood ääristavad metsaga kaetud luitevallid.Läänemaa
Marimetsa looduskaitseala
Marimetsa parkimistasku
Parkimistaskust saab alguse 9 km pikkune Marimetsa matkarada. Enne rajale minekut on võimalus parklas olevalt teabetahvlilt üle vaadata matkaraja skeem ja lühiinfo Marimetsa looduskaitseala kohta. Ja siis kergel sammul ning rõõmsal meelel matkarajale!Läänemaa
Nõva puhkeala
Marjataskud
Isuäratava pealkirja taga peitub parkimiskoht, kuhu saab jätta auto, et minna metsa marju korjama. Sügisel saab ka seeni varuda ja talvel nendest seenetaskuid küpsetada.Läänemaa
Nõva puhkeala
Matsalu rahvuspargi külastuskeskus
NUTIMÄNG - Penijõe matkarajale minnes proovi ka nutimänge!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängude „Penijõe raja matkamäng“ ja "Linnud rahvapärimuses" täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse I korruse aknalt.
Vaata ka teisi nutimänge
Matsalu rahvuspargi lõunapiiril, Penijõe mõisahoone II korrusel paiknev keskus pakub külalisele hea võimaluse tutvumiseks Matsalu rahvuspargi eripäraga: Euroopa suurimad looduslikud luhaniidud, roostik, Kasari alamjooksu kujunemine läbi aastakümnete, omanäolised rannaniidud, puisniidud ja puistud, rikkalik kultuuripärand. 2009.aastal valminud 20-minutiline pildiprogramm „Matsalu aasta. Elu Matsalus jääst jääni“ annab meeleoluka ülevaate rahvuspargi asukatest ja nende toimetustest. Programmi koostas Arne Ader, muusika on Sven Grünbergilt, teksti loeb Fred Jüssi.
Külastuskeskusest saab infot RMK külastusobjektide, Matsalu rahvuspargi ning piirkonna kaitsealade ja turismiettevõtjate kohta. Müügil on meened.
Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Matsiranna telkimisala
Telkimisala paikneb mererannal ja on suvekuudel atraktiivne koht ujumiseks ning telkimiseks.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Meiekose randuja lõkkekoht
Meiekose randuja lõkkekoht asub kauni Raudna jõe kaldal. Lõkkekohas on võimalik piknikku pidada ja telkida. Suveks paigaldatav randumissild võimaldab soovijatel mootorita ujuvvahendiga jõele minna, randuda ning mugavalt kala püüda.Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
Meiekose Saarte lõkkekoht
Meiekose Saarte lõkkekoht asub kauni Raudna jõe kaldal. Lõkkekohas on võimalik piknikku pidada ja pikemaajaliselt telkida.Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
Meiekose tamme metsaonn
Meiekose tamme metsaonn asub Raudna jõe kaldal suure tamme all. Siin on võimalik piknikku pidada ja telkida või kasutada ööbimiseks metsaonni.Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
Metsanduslik õpperada (1,5 km)
NUTIMÄNG- Metsanduslikule õpperajale minnes tee oma retk põnevamaks mängides nutimängu!Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu „Huntide jälgedes“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Nõva külastuskeskuse parkla infotahvlilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Rada kulgeb metsateel, mida ääristavad eri liiki looduslikult kasvavad puud ja põõsad. Läbib lageraielanki ja erinevaid metsatüüpe. Õpperaja algus ja lõpp-punkt on RMK Nõva külastuskeskuse juures.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Metskonna puhkekoht
Siit saad minna avastama Keibu lahe liivaranda ja merre suubuvaid jõesuudmeid, mis oma asukohta muudavad. Keibu lahe ääres kasvatab meri jõudsalt maad juurde, siin on esindatud kõik luitetüübid: eelluited, valged luited, hallid luited, rusked luited kukemarjaga ja metsastunud luited. Parkla asub Keibu lahe ääres Uuejõe vasakul kaldal, kaugus merest 50 m.Läänemaa
Nõva puhkeala
Muinasküla lõkkekoht
Muinasküla lõkkekoht asub Meiekose õpperajal Tõramaa jõe suubumiskohas Raudna jõkke. Lõkkekohas on võimalik piknikku pidada, telkida ja kalastada.Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
Nedrema puisniidu lõkkekoht
Puisniidul on võimalik nautida looduse ilu ja liigirikkust ning näha paljusid kaitsealuseid taimi.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Nigula raba õpperada (edasi-tagasi 6 km)
NUTIMÄNG – Nigula raba õpperajal käies on võimalik mängida nutimängu „ Nigula raba seiklus“. Mängides saad sellest rabast kindlasti rohkem uusi teadmisi.Selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquizi äpp. Mängimiseks vajalikud juhtnöörid, paroolid ja QR koodi leiad Nigula raba õpperaja parklas olevalt infostendilt.
Lustakat seiklemist ja mängimist!
Mängu on võimalik mängida ka inglise keeles.
Vaata ka teisi nutimänge
Nigula raba asub Nigula looduskaitsealal, mis võeti kaitse alla juba 1957. aastal. Raba tekkis järve soostumisel, domineeriv on lageraba. Nigula soostikku ilmestavad soosaared ehk peaksid, mis on kunagiste järvede vahelise voorja künnise kõrgemad osad.
Raba lääneservas asub reliktjärvena Nigula järv, selle veerest algav edasi-tagasi 6 km pikkune õpperada kulgeb mööda lageraba kuni kõige suurema rabasaareni – Salupeaksini. Seal kasvav salumets on jäänuk soojast ja niiskest kliimast 5-6 tuhat aastat tagasi. Rajale jäävad vaatetorn ja ka madal platvorm, kust on hea jälgida rabaelanike toimetamisi.
Pärnumaa
Nigula looduskaitseala
Nigula raba õpperaja vaatetorn (parklast ca 700 m)
Vaatetorn asub Nigula raba õpperajal, parklast 700 m kaugusel. Nigula raba peamisteks väärtusteks on rabamaastikud ja neid ümbritsevad vanad metsad. Siinne raba on Lääne-Eesti tüüpi lageraba rohkete laugastega ning suhteliselt järsu rabarinnaku ja lameda keskplatooga. Raba vaatetornist avaneb kaunis vaade kogu rabale.Pärnumaa
Nigula looduskaitseala
Nõva külastuskeskus
NUTIMÄNG - Nõva puhkealal saab teha oma retk põnevaks mängides erinevaid nutimänge. Selleks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest ja Nõva külastuskeskuse parklast.Liivase ranna – Peraküla õpperajale minnes saab mängida mänge „Liivase ranna õpperaja mäng“ ja „Rebase jälgedes.
Jugapuulaane õpperajale minnes saab mängida mänge „Jugapuulaane raja mäng“ ning „Ilvese jälgedes“.
Liivanõmme õpperajale minnes saab mängida mänge „Jalutuskäik Liivanõmme õpperajal“ ning „Karu jälgedes“.
Metsanduslikule õpperajale minnes saab mängida mängu „Huntide jälgedes“.
Lisaks saab mängida nutimängu „Eesti looduse erilised“, mis ei ole seotud ühegi rajaga. Ise saab valida, kus mängida. Raja pikkus on umbes 1,5 km.
Vaata ka teisi nutimänge
Nõva külastuskeskus on RMK Nõva puhkeala keskuseks, mis asub Loode-Eestis Perakülas liivase ranna ning marja- ja seenemetsade vahetus läheduses. Siit saab alguse 2015. aastal avatud 192 km pikkune matkatee haru, mis viib Perakülast Aegviiduni. Enne veel, kui minna avastama puhkeala, on võimalik teha kiire pilguheit meie objektidele, vaadates filmi „Maa, mis tõuseb merest“. Meilt leiab teavet ümbruskonna vaatamisväärsuste kohta ja saab nõuandeid matkamarsruutide koostamisel. Tegevust leiavad nii noored kui eakamad: teid ootavad näitused, metsamängud ja avastusretk mikroskoobiga liivamaailma. Külastuskeskus pakub nii juhendatud kui ise läbitavaid loodushariduslikke õppeprogramme erinevatele huvigruppidele erinevatel teemadel.
Läänemaa
Nõva puhkeala
Nurga puhkekoht
Kiideva-Puise loodusraja äärde jäävas taastatud Nurga talu heinaküünis saab matkaja jalga puhata, nautida ümbruskonna metsaheinamaade ilu ja Matsalu lahe lähedust. Heinaküünis on väljas info ümbruskonnas leiduvate taimede kohta.Läänemaa
Matsalu rahvuspark
Osmussaare matkarada (9 km)
Saare lõunasadamast algav ringikujuliselt läbitav matkarada suundub piki teed loodesse. Huviliste tähelepanu on pälvinud põhjarannikul asuv pank. See on osa ligi 1200 kilomeetri pikkusest Balti klindist. Pankrannik on kõige kõrgem (7 m) tuletorni lähedal ning madaldub kirde suunas, kus asuvad „krokodillid“. Osmussaarel on rannikulõukad, merele avatud pankrannad, rannaniidud, liigirikkad madalsood ja vanad laialehised metsad.Osmussaare ehteks on looniidud ehk alvarid.
Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Osmussaare teabepunkt
Saare põhjakaldal, pankranniku ja tuletorni kõrval asub teabepunkt, mille juures on Osmussaare kaart.Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Parunikivi puhkekoht
Vormsi ringteest 0,1 km lõunas paiknev korrapäratu tahuka kujuline rahn, mis on kaetud rohke samblikukattega. Kivi idaküljele on raiutud saksakeelne mälestustekst parun von Stackelbergi poegadelt isale.Läänemaa
Vormsi maastikukaitseala
Peetrikivi puhkekoht
Pärandkultuuri objekt. Koht, kus tsaar Peeter I peale oma külaskäiku Ungrusse 1715.a riivas tõllarattaga suurt kivi. Siit edasi saab minna metsanduslikule õpperajale või jalutada lähiümbruses.Läänemaa
Nõva puhkeala
Penijõe lõkkekoht
Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse lähedal asuv lõkkekoht, RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi haru alguspunkt. Lõkkekohast on hea startida ka Penijõe matkarajale. Kevadeti on ümbruskonnas palju linnulaulu, püsinaabriks on sealsamas pesitsev valge toonekure paar.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Penijõe matkarada (3,2-7 km)
NUTIMÄNG - Penijõe matkarajale minnes proovi ka nutimänge! 5 km raja läbimisel saad valida kahe mängu vahel. Mõlemas on 10 ülesannet, mis aitavad märgata ümbritsevat ja annavad loodetavasti ka uusi teadmisi. Varu piisavalt aega (1,5-2 tundi), võimalusel võta kaasa binokkel ja mine põnevale avastusretkele Penijõe luhakarjamaale.Mängimiseks lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängude "Linnud rahvapärimuses" ja „Penijõe raja matkamäng“ täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse I korruse aknalt.
Vaata ka teisi nutimänge
Erinevaid läbimisvõimalusi pakkuv rada Matsalu rahvuspargile iseloomulike maastike (roostik, kevadeti üleujutatud jõeluht ja niidud) ning sealse elustiku tundmaõppimiseks. Rajale jääb ka roostiku servas asuv 8 m kõrgune vaatetorn.
Matkarada on võimalik läbida neljal erineval moel, raja pikkuseks kujuneb kas 3,2 km (vaatetornini ja tagasi); 4,7 km, 6 km või 7 km (ringselt läbitavad rajad). Rada kulgeb osaliselt karjatatavatel aladel, enamuses on pinnasetee. Tähistatud puidust suunaviitadega.
Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Penijõe vaatetorn
Penijõe vasakul kaldal roostiku servas asuvast vaatetornist avaneb vaade Kasari deltaharude vahel laiuvale 2000 hektari suurusele roostikule, mis on üks põnevamaid elupaiku Matsalu rahvuspargis. Kevadõhtuti huikab roostikus hüüp, laulavad kõrkja-roolinnud, roo-ritsiklinnud ja huigud, suvel peidavad siinsed elanikud end kuni 4m kõrguseks kasvanud roomüüri varju, märgata võib roo kohal liuglevat roo-loorkulli või merikotkast.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Peraküla telkimisala
Peraküla rand on kuulus oma laulvate liivade ja puhta merega. Telkimisala on loodud, kaitsmaks õrnu tekkivaid luiteid ja andmaks puhkajale võimaluse tulla rannaalale võimalikult lähedale. Meri on siin kaua karastavalt jahe ja soojeneb alles suve lõpuks, piki randa saab ette võtta mõnusaid jalutuskäike. Rannamõnudele vaheldust pakub siit alguse saav 3,7 km pikkune Liivase ranna - Peraküla õpperada ja 7,4 km pikkune Liivanõmme õpperada. Rannikumeri on sobilik surfajatele.Läänemaa
Nõva puhkeala
Pertlimetsa lõkkekoht
Pertlimetsa lõkkekoht asub Pärnumaa ja Viljandimaa piiril kenas hubases männimetsatukas. Ümbrus on kilomeetrite raadiuses peaaegu asustamata - läheduses asuvad vaid mõned suvilad.Väsinud matkajat rõõmustab siin tõeline luksus -lõkkeaseme ümber on seatud seljatugedega pingid!
Seda lõkkekohta külastades tuleb aga kogu elutegevuseks vajalik vesi kindlasti kaasa võtta, Halliste jõgi asub küll läheduses, kuid veevõtmine on sealt järskude kallaste tõttu keeruline.
Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
Pikla ranniku vaatlusplatvorm
Madal ja liigestatud rannikumeri on soodsaks toitumis- ja peatumiskohaks rohketele veelindudele. Arvukamad ja olulisemad liigid on väike- ja laululuik, viu- ja sinikaelpart, sõtkas, väikekoskel, vöötsaba-vigle, mudatilder, merikotkas jt.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Pikla tiikide linnuvaatlustorn
Madal ja liigestatud rannikumeri on soodsaks toitumis- ja peatumiskohaks rohketele veelindudele. Arvukamad ja olulisemad liigid on väike- ja laululuik, viu- ja sinikaelpart, sõtkas, väikekoskel, vöötsaba-vigle, mudatilder, merikotkas jt.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Põõsaspea puhkekoht
Põõsaspea neem on Eesti mandriosa loodepoolseim tipp, mis on tähtis kogu Läänemere jaoks. Siit algab joon, mis kulgeb üle Osmussaare Hanko neemeni ja jagab meie mere Soome laheks ja Läänemereks. Paik on üheks parimaks arktiliste merelindude rände vaatluse kohaks.Läänemaa
Nõva puhkeala
Priivitsa lõkkekoht
Lõkkekoht on mõeldud telkimiseks ja rannapuhkuse veetmiseks väikesele sõpruskonnale või lastega perekonnale. Vahetus läheduses on Priivitsa oja, mererand, Kabli külastuskeskus ja Kabli looduse õpperada.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Professor Eerik Kumari mälestuskivi
Prof. Eerik Kumari (1912-1984) sünnikohast mitte kaugel, Kirbla astangul, paikneb linnuteadlasele püstitatud mälestuskivi. 1987.a. Kalju Reiteli poolt kujundatud kivil on tekst: „Lindude kevadhääled ei andnud poisile rahu ja sagedasti hiilis ta luhale, et seal tundide kaupa vaadelda loodust ja kuulata linnuhääli“.Kirbla astang on osa Siluri klindist, mis algab Lääne-Eestist ja lõpeb Gotlandi rannikul.
Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Rae järve matkarada (1,7 km)
NUTIMÄNG - „METSAOTI ROGAIN“Liikudes mööda Rae järve matkarada avanevad järgemööda Sinu nutiseadmes 15 ülesannet ümbruskonna looduse kohta. Kui kuuled karu urinat, siis ole valmis ülesande lahendamiseks, kindlasti kohtud metsaotiga ka raja peal, kuid muretsemiseks pole põhjust - kõik on ohutu!
Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest ja infostendilt.
Vaata ka teisi nutimänge
1,7 km pikkune matkarada saab alguse Rae järve telkimisalalt ja kulgeb mööda järvekallast, kus võib näha nii jäälinde kui ka kopra tegevusjälgi. Fotohuvilistele ja ka lastega peredele pakub rada hulgaliselt põnevaid vaateid.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Rae järve telkimisala
NUTIMÄNG - „METSAOTI ROGAIN“Liikudes mööda Rae järve matkarada avanevad järgemööda sinu nutiseadmes 15 ülesannet ümbruskonna looduse kohta. Kui kuuled karu urinat, siis ole valmis ülesande lahendamiseks, kindlasti kohtud metsaotiga ka raja peal, kuid muretsemiseks pole põhjust - kõik on ohutu!
Lae Play poest või App Store-st alla Loquizi äpp. Mängu täpsemad juhtnöörid, vajalikud paroolid või QR koodi leiad raja algusest ja infostendilt.
Vaata ka teisi nutimänge
Telkimisala asub Rae järve ääres, hea võimalus veeta metsapuhkust, ujuda, kalastada või teha väike retk Rae järve matkarajal. Telkimisala on heaks peatuskohaks RMK Oandu- Ikla matkateel liikujatele.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Rannajõe vaatetorn
Kasari luha põhjaosas, mitte kaugel Haapsalu-Laiküla maanteest asuvast tornist saab heita pilgu ulatuslikule luha-alale, mis pakub erilist elamust kevadel, kui luhaniit suurveega üleujutatud on. Siis peatuvad siin tuhanded haned, luiged ja ujupardid, suvel pesitsevad luhas mitmed kurvitsalised, värvulised, rukkirääk jpt. Näha võib toiduotsinguil ringi uitavad põtru ja metskitsi.Läänemaa
Matsalu rahvuspark
Rannametsa vaatetorn (parklast mööda luidet ca 540 m)
2023. aasta juunis valmis Inseneribüroo Urmas Nugin OÜ projekti kohaselt ja 2021 - 2023 aastal Ühtekuuluvusfondi rahastuse toel rekonstrueeritud pilkupüüdva disainiga vaatetorn.Vaatetornist avaneb suurepärane vaade ühelt poolt Häädemeeste rannaniidule ja Pärnu lahele ning teiselt poolt merelaguunist tekkinud ainulaadsele Tolkuse rabale ja laugastikule.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada (2,2 km)
2023.aasta juunis sai valmis rekonstrueeritud looduse õpperada ja rajale jääv vaatetorn.
2,2 km pikkune rada on ringikujuline, tervenisti kaetud laudteega. Raja läbimiseks rahulikus tempos kulub aega kuni 2 tundi. Rada tõuseb liivastele luidetele, mida katab valgusküllane palumännik ja jõuab Tornimäele, kus asub 21,57 meetri kõrgune vaatetorn. Tornist avaneb suurepärane vaade ühelt poolt Häädemeeste rannaniidule ja Pärnu lahele ning teiselt poolt Tolkuse rabale. Tornimäelt laskub rada Tolkuse rabale. Rada viib raba suurima laukani. Rabast jõuab rada ringiga alguspunkti tagasi.PS! Rada on parklast laukani edasi-tagasi läbitav ka ratastooli ja lapsevankriga.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Riisa õpperada (4,8 km)
NUTIMÄNG - Riisa õpperajal saab mängida interaktiivset nutimängu „Sookolli seiklused Riisa rabas“, selleks lae alla Play poest või App Store-st Loquiz äpp.Mänguks vajalikud paroolid ja QR koodi leiad Riisa õpperaja parklas olevalt infoaluselt.
Vaata ka teisi nutimänge
Riisa õpperada kulgeb läbi maalilise raba ja Navesti jõe metsade. Näha saab ka läbinisti tüma ja vesist laugastikku. Teel olles on võimalik istuda ja puhata puhkekohtadel ja nautida rabavaikust ning ronida vaatetorni.
Pärnumaa
Soomaa rahvuspark
RMK matkatee Oandu-Aegviidu-Ikla / Kopra - Ikla (74 km)
Matkatee viimase lõigu kogupikkuseks on 74 kilomeetrit. Seda võib läbida mitme päeva jooksul, sest puhke-, lõkketegemis- ja ööbimiskohti jääb teele piisavalt.Kui alustada oma retke Kopra lõkkekoha juurest, siis esimeseks peatuskohaks on Kilingi-Nõmme lõkkekoht. Järgmisekspeatuspaigaks on Rae järve äärne, kus on võimalik telkida, lõket teha või tutvuda Rae järve matkarajaga ja seal toimetavate metsaelanikega. Mööda matkateed edasi liikudes on järgmiseks vaatamisväärsuseks Laiksaare looduseõpperada, mis kulgeb liigirikkas ja vaheldust pakkuvas Rannametsa jõe lammimetsas, umbes raja keskel on metsaonn. Läbi Massiaru küla tulles on järgmiseks peatuskohaks mereäärses männitukas, Liivi lahe kaldal asuv Kabli külastuskeskus, mille kõrval on Priivitsa lõkkekoht telkimisega ja looduse õpperada, edasi liikudes jääb teele Kabli linnujaam, Kabli külas asuv jaala „Kaja“. Edasi ootavad matkajat juba Lemme ja Krapi telkimisalad, nende vahemaa on ainult 3 kilomeetrit. Krapi telkimisalat edasi Iklasse suundudes jääb teele Treimani ehk Draimanni ehk „Kolme mehe küla“, mis on rikkaliku ja kireva ajalooga rannaküla, samuti populaarne suvituskoht.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi / Penijõe-Varbola (84 km)
Penijõe-Aegviidu-Kauksi haru rada algab Matsalu rahvuspargi külastuskeskusest Penijõel ning liigub mööda teid ja radu Varbola suunas. Teel püüavad pilku muljetavaldavad Kasari jõe luhad, kus kevad- ja sügisrände ajal peatuvad kümnete tuhandete kaupa Eestist läbi rändavad linnud. Seejärel jäävad teele endisaegne Virtsu viinud raudtee tamm ja Märjamaa karstialad. Edasi kulgeb matkatee vanadel rannamoodustistel kuni Varbola linnuseni, mis on Eesti suurimaid muinaslinnuseid ja olnud aktiivses kasutuses 12.-14. sajandil. Ühtlasi põikab rada läbi paljudest rohkem või vähem tuntud mõisate parkidest.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
RMK matkatee Peraküla-Aegviidu-Ähijärve / Peraküla-Vihterpalu (27 km)
Eesti pikim matkatee haru saab alguse Nõva külastuskeskuse juurest Perakülas ja kulgeb esialgu mööda pea sajandivanust munakiviteed, jõudes hiljem inimtühjadesse metsadesse ning lõpuks suisa mere kaldale. Raja äärde jääb nii kauneid järvi, ilusaid liivarandu kui ka mõnusaid külakesi.Läänemaa
Nõva puhkeala
Rumba lõkkekoht
Inimasustusest eemale jääv väike lõkkekoht kuuse-männi segametsa serval. Sügisel võib seal peatuv matkaja leida lähikonnast materjali mõnusaks seeneroaks. Lõkkekoha lähedalt möödub RMK Penijõe - Aegviidu - Kauksi matkatee.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Rumpo matkarada (6,7 km)
Erineva tiheduse ja vanusega kadastikega Rumpo poolsaar on ainulaadsete ja haruldaste samblikukoosluste kasvuala ning siin asub hariliku tundrasambliku ainuleiukoht Eestis. Samblikualad on tallamisõrnad!Külast viib poolsaare tippu matkarada, mis asub karjatataval alal ja läbib osaliselt eramaid. Tegemist on suures osas edasi-tagasi rajaga, väikese kõrvalepõike teeb rada oma keskosas. Raja ääres olevatelt platvormidelt avaneb vaade Hullo ja Sviby lahtedele ning laidudele.
Läänemaa
Vormsi maastikukaitseala
Saare õpperada (1 km)
Silma looduskaitsealal tasub esmajoones pöörata tähelepanu roostikele. Sutlepa meri on maakerke tulemusena merest eraldunud jäänukjärv, mille kallastel laiuvad ulatuslikud rooväljad. Siin saab kuulda rästas-roolinnu laulu, roo-ritsiklindude katkematut siristamist ning hüübi häält, mis meenutab pudelisse puhumist.Seda kõike saab kogeda 1 km pikkusel edasi-tagasi rajal.
Läänemaa
Silma looduskaitseala
Saare vaatetorn
Vaatetorn, kust on binokliga võimalik Sutlepa merel ujuvaid linde vaadelda. Kevad- ja sügisrände ajal võib siin peatuda tuhandeid veelinde (luiged, pardid, vardid, aulid, vaerad…). Vaatlustoruga on võimalik näha harva ette tulevaid liike: kaunist sarvikpütti ja kaitseala sümbollindu – mustviirest. Aprilli- ja maikuu õhtutel kostab roostikust hüübi vali, pudelisse puhumist meenutav häälitsus. Rahulikult liugleb mere kohal merikotkas.Läänemaa
Silma looduskaitseala
Salajõe õpperada (1,5 km)
Piki Salajõe kallast kulgeval õpperajal on võimalik tutvuda karstinähtustega - Salajõe karstivormid on tekkinud enne viimast jääaega, enam kui 13 000 aastat tagasi. Rajalt avanevad vaated Salajõe sängile ja kurisudele, mis osal ajal aastast on kuivad, kuid suurvesi paneb veed voolama ja tekitab karstijärve.Läänemaa
Nõva puhkeala
Salajõe puhkekoht
Puhkekoht asub Salajõe maastikukaitseala servas. Salajõe on Läänemaa suurim karstiala.Läänemaa
Nõva puhkeala
Salevere matkarada (1,5 km)
1,5 km pikkune rada kulgeb seljandikul, mis asub tosin meetrit üle ümbritseva maapinna. Seljandikku katab liigirikas loomets, panga all võib vaadelda Eestis suhteliselt haruldast salumetsa. Raja algusosa läbib kadakase loopealse, keskosas võib teha kõrvalpõike, et näha muistse kaitserajatise valli ning raja lõppu jõudes saab nautida värskendavat allikavett.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Sandra matkarada (400 m)
Matkarada asub Sookuninga looduskaitsealal Rongu rabas, mis on meil kahasse lätlastega. Laudtee viib rappa, kust on suurepärane vaade rabamaastikule. Võimalus puhata metsaonnis.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Saxby puhkekoht
Saare lääneosas paiknev paekiviklibune rand peidab endas rikkalikult kivistisi. Et rannik on avatud suurelt merelt tulevatele tormilainetele, muudab siin meri pidevalt rannajoont ja kuna pinnas kogu aeg liigub, on mereäärne taimestik pidevas tekkimis- ja kujunemisfaasis. Randa ilmestab 1864.a. ehitatud majakas, merest kaugemal asuvad lubjarikkad õhukese mullakihiga noored loopealsed.Läänemaa
Vormsi maastikukaitseala
Soontagana metsaonn
Metsaonn asub Soontagana telkimisalal. Palju emotsionaalseid hetki pakkuv ja rikkaliku ajaloopärandiga seotud paik. Soontagana rabasaarel on kahe talu varemed, millel teatakse olevat ajalugu 22 inimpõlve. Soontagana maalinna esimesed kaitserajatised pärinevad VII-VIII sajandist.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Soontagana telkimisala
Soontagana rabasaarel on kahe talu varemed, millel teatakse olevat ajalugu 22 inimpõlve. Soontagana maalinna esimesed kaitserajatised pärinevad VII-VIII sajandist. Telkimisala teeb atraktiivseks rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand: vanad talukohad, kiviaiad, keldrid.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Soontagana telkimisala vaatetorn (parklast 1,5 km kaugusel)
Vaatetorn asub Soontagana telkimisalal ja jääb telkimisala parklast 1,5 km kaugusele. Soontagana vaatetornist, mis asub Avaste looduskaitseala soosaarel, saab heita pilgu Soontagana maalinna linnusemäele ja kaunile pärandkultuurimaastikule. See koht on olnud mitme sajandi vältel inimestele pelgupaigaks vallutajate eest. Maalinna viinud vaid väga salajane tee läbi soo. Tee olnud vee all ja ainult teadjad inimesed osanud seda mööda linnuse juurde minna. 13 sajandil tehti Soontaganasse mitmeid rüüsteretki – rootslased, sakslased koos liivlaste ja Pihkva venelastega.Linnusemäge ümbritseb täna kaunis pärandkultuurmaastik – niidud, vanad talukohad ja kiviaiad. Sellel rabasaarel on kahe talu varemed, millel teatakse olevat ajalugu 22 inimpõlve.
Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Suitsu matkarada (1,3 km)
Tegemist on kokku 1.3 km pikkuse edasi-tagasi pinnasrajaga, mis kulgeb Suitsu jõe luhaniidul. Tähistatud puidust suunaviitadega. Matkarajal on kõige huvitavam liikuda varakevadel, varahommikul või hilisõhtul, kui on loomade ja lindude aktiivseim tegutsemisaeg. Rada viib välja taastatud heinaküünini (Suitsu metsaonn), kus sääski mittepelgav matkaja võib peatuskoha leida.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Suitsu metsaonn
Metsaonn paikneb Suitsu matkaraja lõpus, tegu on taastatud heinaküüniga. Hea paik väikeseks puhkepausiks ja linnulaulu kuulamiseks.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Suitsu puhkekoht
Suitsu jõe paremal kaldal paiknevas puhkekohas võib mõlemal pool teed näha nii vanu kui taastatud kalurionne, kus hoiti ja hoitakse praegugi kalapüügivarustust. Onnide juurest lähevad jõele kalurid, aga samuti ka rahvuspargi külalisi sõidutavad ekskursioonipaadid. Puhkekohast viib tee edasi vaatetorni ja matkarajale.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Suitsu vaatetorn
Matsalu kõrgeim vaatetorn asub Suitsu jõe vasakul kaldal Matsalu metsa servas. Tornist avaneb vaade Matsalu omapärasele maastikule, kus kõrvuti laiuvad roostik, rannakarjamaad ja silmapiiril kitsa ribana Matsalu laht. Tornist läänes asuv mets oli vanasti puisniit, mis nüüdseks on kinni kasvanud.Pärnumaa
Matsalu rahvuspark
Tahu õpperada (1,4 km)
Endise Tahu mõisa pargi juurest alguse saav tähistatud edasi-tagasi matkarada. Raja lõpus olnud vaatetorn on lammutatud, käivad ettevalmistused uue torni püstitamiseks. Siinsed rannikualad on sobivaks pesitsuspaigaks paljudele kahlajatele, rände ajal peatuvad siin parvedes haned, lagled ja luiged.Läänemaa
Silma looduskaitseala
Tammiste metsarada (2,8 km)
2,8 km pikkune metsanduslik rada pakub lõõgastavat puhkust ning teavet metsa elust, tutvustab metsade majandamist ja metsahoidu. Metsarada sobib hästi jalutus- ja terviserajaks.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Tiidu lõkkekoht
Privaatne lõkkekoht kaunil Osmussaare lõunakaldal. Avar vaade üle omapärase kujuga rannalähedasel alal kasvava kadastiku ja lauge kallas.Läänemaa
Osmussaare maastikukaitseala
Toatsejärve puhkekoht
Puhkekoht asub maalilise metsajärve põhjakaldal ja on oma sooja veega varajaste ujujate meelispaigaks. Siin võib kohata kaitsealust apteegikaani ja haruldasi taimi. Puhkekohas asub Liivase ranna- Peraküla õpperaja kaitseväärtusi tutvustav huvipunkt.Läänemaa
Nõva puhkeala
Tõotusemäe lõkkekoht
Lõkkekoht paikneb Luitemaa looduskaitsealal, Tõotusemäel. Lõkkekoha läheduses on Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada, mis tutvustab luiterannikut, lagedaid liivaalasid ning rabamaastikke.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Tuhu matkarada (1km)
Tuhu soomassiiv on vaatamata oma kergesti ligipääsetavale asukohale inimtegevusest suhteliselt vähe kahjustatud. Vaikne ja pisut nukrameelne soomaastik pakub lähemal vaatlusel hulgaliselt üllatusi. Tuhu sood läbiva maantee äärde on rajatud lühike laudtee, mis läbib soo arengu erinevaid etappe. Rada algab ja lõpeb maanteel, seega tuleb raja alguspunkti tagasi saamiseks mööda väikest maanteed tagasi kõndida. Laudtee on kaarekujuline ning 950 m pikk. Väike kõrvalharu lõpeb pingiga varustatud puhkekohaga.Raja alguses asub 5 m kõrgune unikaalne vaatetorn TREPP, mis on valminud koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, olles EKA sisearhitektuuri osakonna esmakursuslaste ühisprojekt.
Pärnumaa
Tuhu looduskaitseala
Tuhu matkaraja vaatetorn (parklast 50 m kaugusel)
Tuhu matkaraja alguses asub 5 m kõrgune ainulaadne vaatetorn TREPP, mis valmis 2017. aastal RMK koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga, olles EKA sisearhitektuuri osakonna esmakursuslaste ühisprojekt.Kui tulla matkarajale laudtee Karuse-Kalli mnt poolsest otsast, on vaatetornini maad 900 m.
Pärnumaa
Tuhu looduskaitseala
Uuejõe lõkkekoht
Lõkkekoht on meretuultest varjatud rahulik paik kinnikasvava Flyvae järve ja Uuejõe kaldal. Kevadsuvel kostab roostikust roo-ritsiklinnu katkematu sirin.Läänemaa
Nõva puhkeala
Uuejõe parkla
Parkimiskoht autole, et minna nautima laulva liivaga mereranda ja soovi korral teha meres karastav suplus. Siit saab ühineda ka Liivanõmme õpperajaga ning suve lõpul korjata metsast marju ja seeni.Läänemaa
Nõva puhkeala
Uuejõe sauna lõkkekoht
Jõekäärus paikneva lõkkekoha eeliseks on privaatsus, ürgne Uuejõe kallas ja vahelduv taimestik, mere lähedus. Siit samast on võimalik siirduda ka Liivanõmme õpperajale.Läänemaa
Nõva puhkeala
Valgeranna puhkekoht
Puhkekoht asub Pärnu linna lähedal ja meelitab külastajaid kauni liivase rannaga.Pärnumaa
Pärnumaa puhkeala
Veski karjääri puhkekoht
Siin on Nõukogude-aegsed liivakarjäärid, mis on tänaseks kaitse alla võetud ja kaevandamist ei toimu. Karjääri süvendid on täitunud veega ja sinna on asustatud kaitsealune juttselg kärnkonn e. kõre. Ümbruses saab jälgida 2008. aasta metsapõlengus kannatada saanud looduse taastumist. 30 meetri kõrgused liivaluited on pärit ajast, mil siin loksus Litoriinameri (kuni 8000 aastat tagasi). Luiteharjal on geodeetiline punkt.Läänemaa
Nõva puhkeala
Veskijärve lõkkekoht
2008.a metsatulekahju on avanud vaate ümbruskonna huvitavatele pinnavormidele, mille tekkelugu jääb aastatuhandete taha, kui järv eraldus Litoriinamerest. Siit saab ette võtta 4 km pikkuse edasi-tagasi jalgsimatka läbi raba kuni Tänavjärveni. Kalastamiseks mõnus järv, kaldalt õngitseda ei saa.Läänemaa
Nõva puhkeala
Võnnussaare vaatetorn
Üksikule linnu- ja loodushuvilisele rändajale. Kaunis vaade Tahu lahele. Kuna tee ei ole tähistatud, tuleb kaasa võtta GPS, mis näitaks õiget suunda.Läänemaa
Silma looduskaitseala